Strona główna

Reklama

Reklama

31 Sty
Podstawowe efekty niefinansowe działania biogazowni
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Energia odnawialna
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Realizacja i uruchomienie zakładu utylizacyjnego, jakim jest biogazownia rolnicza umożliwia rozwiązanie w szczególności następujących problemów:

• Neutralizacja efektu zapachowego W wyniku działania instalacji utylizowana jest wprowadzona masa organiczna. Przefermentowana masa, używana docelowo jako nawóz posiada mniejsze właściwości odorowe, przez co staje się mniej uciążliwa dla środowiska.

• Redukcja emisji CO2 (metan) Biogazownia rolnicza powoduje redukcje emisji gazów cieplarnianych poprzez utylizację metanu, który stanowi jeden z najbardziej agresywnych gazów cieplarnianych (1t metanu = 21 ton CO2równ.)

• Polepszenie właściwości nawozowej przefermentowanej masy Prowadzone badania i ekspertyzy pozwalają wysnuć wnioski, iż nawóz pochodzący z biogazowni jest bogatszy w składniki odżywcze, a przede wszystkim jest bardziej przyswajalny przez nawożoną roślinność. W efekcie notujemy nie tylko zmniejszenie wykorzystywania nawozów sztucznych, ale także polepszenie jakości gleb oraz wód w okolicach biogazowni.

Źródło: DGA Energia Sp. z o.o.


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz