Strona główna Aktualności Aktualności: Świat „Zielony Tydzień” trwa

Reklama

Reklama

27 Sty
„Zielony Tydzień” trwa
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Świat
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

W dniach 20-29 stycznia 2012 roku w Berlinie odbywają się największe na świecie targi żywności. W wydarzeniu tym uczestniczy ponad 70 ministrów rolnictwa, politycy, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i parlamentów krajowych.


Na targach swoje produkty prezentuje ponad 1600 wystawców z 59 krajów, spotykają się producenci i przetwórcy żywności z całego świata.

„Zielony Tydzień" w Berlinie to także okazja do dyskusji dotyczących polityki rolnej. Odbywa się tu Światowe Forum dla Wyżywienia i Rolnictwa, któremu towarzyszy Berliński Szczyt Ministrów Rolnictwa, organizowany przez Federalne Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów. Na targach Polskę reprezentował Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W szczycie uczestniczył podsekretarz stanu w MRiRW Andrzej Butra. Głównym tematem poruszanym na spotkaniu było „Bezpieczeństwo żywnościowe poprzez zrównoważony rozwój – wykorzystywanie w rolnictwie organicznych zasobów".

W drugim dniu targów, 21 stycznia, odbyła się konferencja na temat obecnej sytuacji i przyszłości rynku mleka zorganizowana przez Federalny Związek Niemieckich Hodowców Bydła Mlecznego. Stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawił Stanisław Kowalczyk, Główny Inspektor JHARS.

 

 


Źródło: ijhar-s.gov.pl Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (styczeń 2012) 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz