Strona główna Aktualności Aktualności: Polska

Reklama

Reklama

Aktualności: Polska

Minister Marek Sawicki spotkał się 26 stycznia br. z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Czarnogóry w Polsce Ivanem Lekoviciem.

W związku z procesem wdrażania w życie przepisów znowelizowanej ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw do Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych docierają sygnały o pojawiających się problemach związanych z obrotem gruntami z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, z którymi spotykają się producenci rolni.

KRUS uhonorowany przez Stowarzyszenie AgroBiznesKlub za popularyzację i realizację profilaktycznych badań słuchu na terenach wiejskich.

23. stycznia podczas obrad Rady Ministrów dyskutowano na temat regulacji rynków rolnych w ramach reformy WPR po 2013r. Zarysował się wyraźny podział krajów na 2 grupy w zakresie propozycji zniesienia kwot cukrowych od 2015 r.

KRUS został strategicznym partnerem IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Choć ceny żywności rosną, to zarobki rolników maleją. Na domiar złego co raz więcej żywności jest marnowane. W ostatni czwartek PE zajmował się tymi dwoma problemami. W jednej rezolucji deputowani zaproponowali wsparcie dla rolników, a w drugiej zaapelowali o zaprzestanie masowego wyrzucania żywności.

20 stycznia 2012 r. w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" odbyła się narada Dyrekcji Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR z Kierownikami Biur Powiatowych, podczas której podsumowano realizację zadań w roku 2011. Z ramienia Kierownictwa Agencji w naradzie uczestniczył Mariusz Kostka Zastępca Prezesa ARiMR.

Blisko sto osób przyszło na spotkanie z dr Andrzejem Butrą - Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem konferencji, która odbyła się 20 stycznia w reprezentacyjnych salach Pałacu Biskupów Wrocławskich był Opolski OR ARiMR w Opolu.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Strona 1 z 100