Strona główna Aktualności Aktualności: Polska ANR dla gmin

Reklama

Reklama

04 Lis
ANR dla gmin
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek, 17 maja 2010 r., Filia ANR w Łodzi przekazała nieodpłatnie gminie Tuszyn w województwie łódzkim nieruchomości: m.in. oczyszczalnię ścieków, sieć kanalizacyjną drogę do oczyszczalni oraz 2 stawy o powierzchni 6 ha. Zostaną one wykorzystane przez Gminę do przygotowania odbioru ścieków z osiedla mieszkaniowego.

Przekazane zostały również działki o powierzchni 0,20 ha na poszerzenie drogi gminnej. Łączna wartość przekazanych nieruchomości wyniosła ponad 815 tys. zł.
Od 17 lat dzięki Agencji Nieruchomości Rolnych realizującej art. 24, 43, 44 i 48 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2007 r., nr 231, poz. 1700) liczne gminy w całym kraju zyskały wiele nowych obiektów poprawiających jakość życia mieszkańców.
Przekazane nieodpłatnie grunty są wykorzystywane na realizację celów własnych jednostek samorządu terytorialnego, a te koncentrują się na polepszaniu warunków życia mieszkańców i rozwoju infrastruktury. Często są to nieruchomości o znacznej, kilkumilionowej wartości.
Biuro Rzecznika Prasowego

 

Źródło:http://www.anr.gov.pl/pl/article/184852

Dodaj komentarz