Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Administrator

Reklama

Reklama

Administrator

Administrator

Adres witryny: E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- Sukces warszawskiej giełdy to premia za odwagę podczas przełomu ustrojowego i znak triumfu wolnego rynku - powiedział w czwartek wieczorem podczas imprezy zorganizowanej przez GPW w Davos prezydent Bronisław Komorowski, który gościł na 41. Światowym Forum Ekonomicznym.

Okazją do spotkania mlecznych wytwórców była modernizacja zakładu OSA Maluta, a celem omówienie obecnej sytuacji na rynku mleka.

Oddział Terenowy ANR w Lublinie przekazał nieodpłatnie działkę o powierzchni ponad 1 ha na rzecz Gminy Międzyrzec Podlaski na cele infrastrukturalne związane z remontem Miejskiego Domu Kultury i rewitalizacją zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego.
Oddział Terenowy ANR w Lublinie przekazał w grudniu nieodpłatnie działkę o powierzchni ponad 1 ha, na rzecz Gminy Strzyżewice, na cele infrastrukturalne związane z realizacją art. 56 ustawy Karty Nauczyciela, czyli na działkę dla nauczyciela zatrudnionego na terenie wsi.
1 grudnia br. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ARiMR rozpoczęła wypłatę dopłat bezpośrednich za 2010 r. Ich realizacja jest największą w całej Unii Europejskiej operacją przeprowadzaną co roku przez Agencję, dotyczy bowiem około 1,375 miliona rolników. Tyle wniosków wpłynęło wiosną tego roku do biur powiatowych ARiMR. Z tej liczby już 1,17 miliona rolników, czyli ponad 86 proc., otrzymało decyzję o przyznaniu takich dopłat, co świadczy o znakomitym przygotowaniu Agencji do realizacji tych płatności.
W dniu 21 grudnia 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej w 2011 r. (Dz. U. Nr 240, poz. 1607).
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki 21 grudnia br. podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie księgi rejestracji bydła, świń, owiec lub kóz.
Nie bez przekory można powiedzieć, że polski karp jest zdrowy jak ryba. Tak orzekli naukowcy z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Zagrożenie rozprzestrzeniania się chory - ospy karpiej - jest już praktycznie zażegnane.
Lista firm z branży mleczarskiej nagrodzonych znakiem Poznaj Dobrą Żywność jest długa. Nagrodzone zostały głównie sery, serniczki i twarogi.
Choć w zwyczaju Polaków jest narzekać, to jednak prognozy dotyczące najbliższego roku są dla niektórych rolników całkiem obiecujące. Kto i na czym może skorzystać?
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Strona 1 z 47