Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Białorusko-Polskie Forum Gospodarcze DOBROSĄSIEDZTWO 2010

Reklama

Reklama

03 Lis
Białorusko-Polskie Forum Gospodarcze DOBROSĄSIEDZTWO 2010
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hasłem przewodnim tegorocznego forum będzie: ?Kooperacja i inwestycje szansą na wzrost polsko ? białoruskich obrotów gospodarczych?.

W bieżącym roku ?Dobrosąsiedztwo? zaszczycił swoim patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki. Przewidywany jest udział Ministra Rolnictwa i Wyżywienia Republiki Białorusi Pana Siemiona Borysowicza Szapiro. Ponadto w Forum udział wezmą przedstawiciele rządowych instytucji sektora rolnego z obu krajów, a także przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej. Mając na względzie znaczenie kwestii przewidzianych do dyskusji Agencja Rynku Rolnego również planuje aktywny udział w Forum.

Celem spotkania jest przede wszystkim zwiększenie obrotów handlowych pomiędzy Polską i Białorusią, omówienie modeli współpracy w różnych dziedzinach gospodarki oraz zainicjowanie dyskusji nt. możliwości związanych z nową wizją współpracy dwustronnej w świetle podpisanej w 2009 roku Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.


Tegoroczne Forum zaplanowane zostało w połączeniu z odbywającymi się w tym czasie w Mińsku renomowanymi Międzynarodowymi Targami ?BIEŁAGRO?, które stanowią okazję do przeglądu aktualnego stanu białoruskiej i międzynarodowej branży rolno-spożywczej, a także stwarzają okazję do nawiązania konkretnej współpracy gospodarczej.


Uwzględniając znaczenie, jakie sektor rolny odgrywa w obydwu krajach podczas tegorocznego Forum sektorowi temu poświęcony zostanie odrębny panel dyskusyjny pt. ?Rynek rolno-spożywczy ? co pomaga a co przeszkadza w rozwoju obrotów??.


Więcej szczegółowych informacji nt. programu Forum oraz kwestii organizacyjnych, a także kosztów uczestnictwa znajdą Państwo poniżej:

Osoby zainteresowane udziałem w Forum powinny przesyłać formularz zgłoszeniowy drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faksem na nr: 0 ? 22 ? 828 51 01 begin_of_the_skype_highlighting              0 ? 22 ? 828 51 01      end_of_the_skype_highlighting. W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji uprzejmie proszę o kontakt z organizatorem imprezy Polsko-Białoruską Izbą Handlowo-Przemysłową, www.pbihp.pl lub z Biurem Współpracy Międzynarodowej w ARR, tel. 22 661 72 26 begin_of_the_skype_highlighting              22 661 72 26      end_of_the_skype_highlighting.

 


Informacja o szkoleniach ARiMR Wielkopolski Oddział Regionalny
Informacja na temat realizacji szkoleń (Adobe Acrobat - 43 KB)Konkurs skierowany do świętokrzyskich dzieci i ich placówek oświatowych

ARR OT Kielce ogłasza III już edycję konkursu skierowanego do świętokrzyskich dzieci i ich placówek oświatowych uczestniczących w programach ?Szklanka mleka? i/lub ?Owoce w szkole? administrowanego przez Agencję Rynku Rolnego.
Hasło przyświecające tegorocznej akcji: "Jem owoce, mleko piję - zdrowo i wesoło żyję".

Zapraszamy świętokrzyskie placówki, a przede wszystkim dzieci do nich uczęszczające do wzięcia w nim udziału.

Na zdjęcia ?prac przestrzennych? dzieci (na płytach CD lub DVD) i ?Szkolne kroniki zdrowego odżywiania? czekamy do 11 czerwca 2010 r. ? termin ten jest ostateczny ? został on przedłużony na prośbę świętokrzyskich placówek oświatowych.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na wrzesień 2010 roku, kiedy to wyłonionym laureatom zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia. Planowany jest on w formie Uroczystej Gali Finałowej, na którą ARR OT Kielce zaprosi pisemnie laureatów konkursu.

Galę poprzedzi konferencja pt.?Wiemy, co jemy i zdrowo żyjemy? z udziałem znanych osób związanych z województwem świętokrzyskim, które wspierają całą akcję oraz przedstawicieli Samorządowych Władz Lokalnych.


Pobierz:

1. Pismo do Dyrekcji i Gron Pedagogicznych (Adobe Acrobat - 157 KB)
2. Ogłoszenie konkursu (Adobe Acrobat - 105 KB)
3. Regulamin konkursu (Adobe Acrobat - 71 KB)
4. Relacja z I edycji konkursu ? rok szkolny 2007/2008 (Adobe Acrobat - 6 MB)
5. Relacja z II edycji konkursu ? rok szkolny 2008/2009 (Adobe Acrobat - 776 KB)Konkurs Plastyczny Promujący Spożywanie Warzyw i Owoców ?SMAKOSZKI?

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Poznaniu organizuje w roku ?20 lecia ARR?
?Konkurs Plastyczny Promujący Spożywanie Warzyw i Owoców SMAKOSZKI?. Celem Konkursu jest popularyzacja zdrowego odżywiania się naszego społeczeństwa, a w szczególności przeciwdziałania wzrostowi osób z nadwagą i otyłych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Odpowiednia dieta i zdrowe nawyki żywieniowe polegające na regularnym spożywaniu warzyw i owoców przez młodzież mogą skutecznie temu zapobiec.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I - III szkół uczestniczących w mechaniźmie ?Owoce w Szkole?.
Prace konkursowe można przesyłać lub dostarczyć osobiście do siedziby Oddziału w terminie od 01.04.2010r. do 14.05.2010r. Nagrodą główną jest komputer laptop oraz co najmniej pięć wyróżnień, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 07.06.2010r. podczas uroczystego spotkania z okazji Jubileuszu 20 ? lecia Agencji Rynku Rolnego w siedzibie Oddziału Terenowego. Więcej informacji na temat konkursu w Regulaminie w załączeniu.

Pobierz:
Regulamin Konkursu Plastycznego Promującego Spożywanie Warzyw i Owoców ? ?SMAKOSZKI? (Adobe Acrobat - 17 KB)


Oferty handlowe firm ukraińskich ? styczeń 2010 r.


Misja Handlowo-Gospodarcza przy Ambasadzie Ukrainy w Warszawie udostępniła następujące oferty handlowe firm ukraińskich z branży rolno-spożywczej:

 

Źródło:http://www.arr.gov.pl/index.php?idDzialu=01943

Dodaj komentarz