Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Była kolejna akcja protestacyjna

Reklama

Reklama

11 Mar
Była kolejna akcja protestacyjna
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

 

W dniu 7 marca 2011 roku w Radzyniu Podlaskim na drodze krajowej nr 19 odbył się kolejny już w ostatnim czasie protest rolników przeciwko trudnej sytuacji w rolnictwie, a szczególnie na rynku trzody chlewnej i drobiu.

Akcję protestacyjną zorganizowali rolnicy z NSZZ RI „Solidarność” województwa lubelskiego. Protest zgromadził kilkuset rolników niezadowolonych z działań rządu i ministra rolnictwa, wielu z nich przyjechało własnymi ciągnikami. Rolnicy o godzinie 10.30 zgromadzili się przy stacji Orlen w Radzyniu podlaskim, skąd powoli wyruszyli ciągnikami w kierunku Borek. Kilkadziesiąt traktorów z transparentami oraz z kukłą symbolizującą polityka liberalnego jeździło droga krajową nr 19 miedzy Radzyniem Podlaskim, a Borkami. Następnie rolnicy przejechali pod starostwo powiatowe w Radzyniu Podlaskim, gdzie Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” województwa lubelskiego Teresa Hałas odczytała petycję skierowaną do Premiera Donalda Tuska.

 

Rolnicy bardzo krytycznie wypowiadali się na temat aktualnej sytuacji na rynku trzody chlewnej i braku opłacalności produkcji. Aktualna cena proponowana producentom trzody chlewnej nie pokrywa nawet kosztów produkcji, nie mówiąc już o utrzymaniu rodziny czy inwestycjach w gospodarstwie. Taka sytuacja powoduje, że setki gospodarstw bankrutuje.

 

W trakcie pikiety pod budynkiem starostwa rozdawano mieszkańcom ulotki z informacją
o powodach protestu, a także o szkodliwości mięsa skażonego dioksynami. Rolnicy wyrażając swoje niezadowolenie spalili kukłę, którą wcześniej wozili zaczepioną do traktora.

Następnie delegacja rolników udała się do Starosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy, na którego ręce została złożona petycja skierowana do Premiera Donalda Tuska. Akcja protestacyjna zakończyła się o godzinie 14.00

 

Źródło: solidarnoscri.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz