Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Czy rolnicy wiedzą, że mogą wybrać swój samorząd?

Reklama

Reklama

31 Mar
Czy rolnicy wiedzą, że mogą wybrać swój samorząd?
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Pod takim tytułem odbyła się 30 marca w Sejmie konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego. Uczestniczyli w niej także prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin oraz przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność" Jerzy Chróścikowski.


- Bardzo ważne jest uczestnictwo rolników w zbliżających się wyborach do samorządu rolniczego – podkreślił minister Marek Sawicki i dodał, że „jest to istotny partner społeczny i reprezentant rolników".

Prezes Szmulewicz przedstawił zadania Izb Rolniczych i ich strukturę. Przypomniał, że wybory do rolniczego samorządu odbędą się w najbliższą niedzielę 3 kwietnia br.

Szefowie związków zawodowych Władysław Serafin i Jerzy Chróścikowski również zaapelowali do rolników o powszechny udział w wyborach do Izb Rolniczych.

Prezes KZRKiOR Władysław Serafin poinformował o wczorajszej decyzji o utworzeniu Światowej Organizacji Rolników, jaka zapadła wczoraj w Brukseli na spotkaniu rolniczych organizacji. Wybory do nowej organizacji mają się odbyć na jesieni tego roku.

W związku z dalej pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami na temat reformy rynku cukru minister Sawicki powiedział, że trudno prostować wszystkie pojawiające się w tej chwili w mediach wypowiedzi. - Czas kampanii wyborczej rządzi się swoimi prawami, dlatego w ministerstwie została przygotowana informacja dotycząca przebiegu poszczególnych etapów unijnej reformy rynku cukru. Przesłałem ją panu posłowi Wikińskiemu, który dziś wypowiadał się na ten temat w mediach i mam nadzieję, że będzie wiedział jak ma postąpić – podkreślił minister Sawicki.

 

Źródło: minrol.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz