Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Dobiegł końca termin składania wniosków o wypłatę pomocy na zalesianie w ramach PROW 2007-2013

Reklama

Reklama

01 Lis
Dobiegł końca termin składania wniosków o wypłatę pomocy na zalesianie w ramach PROW 2007-2013
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 maja upłynął termin składania wniosków kontynuacyjnych o wypłatę pomocy finansowej przysługującej w 2010 roku rolnikom, którzy ubiegali się o wsparcie na "Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne" w ramach PROW 2007-2013

Wniosek taki może zostać złożony także po tej dacie, ale nie później niż do 11 czerwca 2010 roku. Jednak wtedy za każdy roboczy dzień opóźnienia należna rolnikowi kwota pomocy zostanie obniżona o 1%. Formularz wniosku o wypłatę pomocy na zalesianie, jest dostępny na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w biurach powiatowych ARiMR.

 

Do 15 maja br. biura powiatowe ARiMR przyjęły w skali kraju 3358 wniosków od rolników, którzy zalesili grunty w 2007 r., 2008 r. oraz 2009 r. i ubiegają się o przyznanie premii pielęgnacyjnych i premii zalesieniowych. Agencja szacuje, że wnioski takie powinno złożyć w sumie blisko 3,9 tys. rolników. Spośród tych, którzy już złożyli stosowne dokumenty, o wypłatę pieniędzy za zalesione grunty rolne ubiega się 3044 rolników, a za zalesione grunty inne niż rolne - 314. Premia zalesieniowa jest dla rolnika ekwiwalentem za dochód utracony przez wyłączenie gruntu z upraw rolnych. Za zalesione grunty inne niż rolne przysługuje tylko premia pielęgnacyjna.

 

ARiMR przypomina jednocześnie, że od rolników, którzy zalesili grunty w latach 2004-2006, w ramach wdrażanego wtedy Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wnioski kontynuacyjne o wypłatę płatności przysługującej w 2010 r. będą przyjmowane od 1 czerwca do 15 lipca br.

 

Natomiast ci rolnicy, którzy chcą dopiero zalesić grunty rolne lub  grunty inne niż rolne i zamierzają wystąpić o przyznanie pomocy na ten cel, będą mogli złożyć  wnioski w okresie od 1 czerwca do 2 sierpnia br.

 

Departament Komunikacji Społecznej

Dodaj komentarz