Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Działanie ?Grupy producentów rolnych? objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - inwestycje.

Reklama

Reklama

13 Paz
Działanie ?Grupy producentów rolnych? objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - inwestycje.
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W efekcie negocjacji, prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Komisją Europejską, mających na celu umożliwienie grupom producentów rolnych wykorzystywanie zryczałtowanego wsparcia uzyskiwanego w ramach działania 142 ?Grupy producentów rolnych?, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, także na działalność inwestycyjną, uzyskano następujące informacje.

Komisja Europejska stwierdziła, iż zryczałtowana pomoc udzielana grupom producentów rolnych w formie rocznych rat przez okres pierwszych 5 lat działalności grupy, może być przeznaczana także na inwestycje, o ile grupa realizuje cele wynikające z przepisów Rozporządzenia Rady (WE) nr 1698/2005 begin_of_the_skype_highlighting              1698/2005      end_of_the_skype_highlighting z dnia 20 września 2005 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Artykuł 35 przedmiotowego rozporządzenia stanowi, że wsparcia udziela się w celu ułatwienia tworzenia i działalności administracyjnej grupom producentów rolnych do następujących celów:

a) dostosowania do wymogów rynkowych procesu produkcyjnego i produkcji producentów, którzy są członkami takich grup;

b) wspólnego wprowadzania towarów do obrotu, w tym przygotowania do sprzedaży, centralizacji sprzedaży i dostawy do odbiorców hurtowych;

c) ustanowienia wspólnych zasad dotyczących informacji o produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem zbiorów i dostępności.

 

Ponadto, Komisja Europejska orzekła, iż wysokość kwoty, która może zostać przeznaczona na inwestycje, zależy od decyzji grupy, o ile realizowane są przez grupę ww. cele rozporządzenia 1698/2005 begin_of_the_skype_highlighting              1698/2005      end_of_the_skype_highlighting.

 

Źródło : www.minrol.gov.pl

Dodaj komentarz