Strona główna Aktualności Aktualności: Polska E-faktura się opłaca

Reklama

Reklama

22 Lut
E-faktura się opłaca
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Coraz więcej firm stawia na wysyłanie faktu przez internet. Umożliwia to nie tylko e-mail, ale również rząd. Od stycznia weszło w życie nowe prawo, dzięki któremu możemy wysyłać faktury w dowolnym formacie.

 

Wysyłanie faktur swoim klientom e-faktur pozwala firmie oszczędzać pieniądze, czas i daje pewność, że klient dostał fakturę. - Proceder wysyłania faktur e-mailem istniał od dawna i przez większość firm we wzajemnych stosunkach był tolerowany. Nikt nie robił z tego wielkiej sprawy, gdyż wygrywała ekonomia i... zdrowy rozsadek. Gdy zmiany weszły w życie, zakońyło się fikcyjne "uzdatnianie" przesłanych faktur. Dla przedsiębiorcy i skarbu państwa ważny jest fakt jej wystawienia, a nie sposób doręczenia - mówi Katarzyna Czyrnek z firmy mailPro.

I choć urzędy skarbowe nie mają jeszcze wytycznych co do odczytywania e-faktur, Ministerstwo Finansów przyznaje, że ważna jest czytelna faktura, a nie jej format. Od niedawna mailPro wprowadziła na rynek aplikację umożliwiającą w łatwy i dogodny sposób wysyłanie e- faktur.
- mailPro zawsze dążyło do usprawniania procesów komunikacyjnych i budowania trwałych relacji z klientami za pomocą e-maili, cieszymy się, że potęgę e-mail marketingu doceniły też nasze władze – mówi Tomasz Gambuś z mailPro. - Wysyłka elektronicznych faktur, tak jak i informacji czy komunikatów marketingowych, jest zdecydowanie tańsza, szybsza i bezpieczniejsza niż w sposób tradycyjny. Dodatkowo rozporządzenie było dla nas sygnałem do rozpoczęcia prac nad rozwiązaniem, które uprości wysyłkę faktur pocztą elektroniczną i pozwoli firmom kontrolować status doręczenia, a nawet otwarcia każdej faktury - dodaje.

Nowa aplikacja stworzona przez mailPro pozwala na masowe generowanie i wysyłkę faktur drogą elektroniczną. Przedsiębiorca, zamawiając dostęp on-line do aplikacji, otrzymuje pełny wgląd w dane faktury i historie ich wysyłek. Ma to ułatwić pracę klientom i partnerom biznesowym firmy mailPro, ale każdy zainteresowany może zamówić taką aplikacje. Opłata za nią działa na zasadzie abonamentu. Jednak jeśli ktoś nie jest przekonany co do funkcjonowania i kupna aplikacji, może za darmo ją wypróbować.

Dorota Przybylak
Źródło: PressOffice.pl – informacje prasowe

 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz