Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Gospodarka będzie rosła o 4 proc.

Reklama

Reklama

25 Sty
Gospodarka będzie rosła o 4 proc.
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Eksperci od gospodarki oceniają, że w ciągu najbliższych lat polska gospodarka będzie rosła w tempie około 4 proc. Tak przynajmniej piszą ekonomiści MFW w raporcie załączonym do decyzji o wydłużeniu nam do dwóch lat elastycznej linii kredytowej (FCL) i podniesieniu dostępnych środków do ok. 30 mld USD.

 

W raporcie można przeczytać: przewiduje się, że wzrost gospodarczy w 2011 r. będzie nieznacznie niższy, a następnie ustabilizuje się na poziomie blisko 4 proc. w latach 2012-2013. W średnioterminowej perspektywie gospodarka powinna rozwijać się w blisko 4 proc. tempie. I dodano: wzrost gospodarczy powinien utrzymać się w dużej mierze dzięki popytowi krajowemu, wspieranemu przez wzrost inwestycji publicznych finansowanych przez UE, ożywieniu akcji kredytowej oraz poprawie rentowności przedsiębiorstw prywatnych, które zwiększą inwestycje - dodano.

 

Według ekonomistów wzrost konsumpcji publicznej będzie także powolny, za sprawą ograniczenia wzrostu wydatków budżetowych oraz zamrożenia płac w sferze publicznej. Ma nastąpić także wzrost inflacji oraz poprawy sytuacji na rynku pracy. Wzrost PKB w latach 2010-2013 ma się kształtować na poziomie: 4,0 3,8 3,9 3,9.


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz