Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Granice zablokowane, firmy tracą miliony

Reklama

Reklama

27 Sty
Granice zablokowane, firmy tracą miliony
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wprawdzie część TIR-ów mogła już przejechać przez granice rosyjskie, ale nadal jeszcze wiele aut stoi i czeka na rozwiązanie się sprawy umów tranzytowych. Nieoficjalnie mówi się, że firmy, które wysłały lub czekają na transport towaru straciły już miliony.

 

Rozwiązania trudnej sytuacji na granicach rosyjskich i wschodnich polskich nadal nie widać. Wprawdzie kilka dni temu Rosja postanowiła odprawić część TIR-ów – głównie tych, które stały puste, to jednak nie zażegnało to całkowicie kłopotów. Na przejazdach granicznych nadal stoją długie kolejki samochodów z towarami.

 

Przedsiębiorcy są wściekli i tracą już cierpliwość. Mówi się, że polscy eksporterzy stracili już też pieniądze. I to nie małe. Przynajmniej 100 mln zł przepadło bezpowrotnie. Tak długiego transportu nie zniesie ani mięso, ani owoce czy warzywa. Rozmowy w sprawie podpisania nowych umów tranzytowych mają być podjęte pod koniec stycznia. Zezwolenia rosyjskie z 2010 roku straciły ważność 15 stycznia 2011 r. Na takiej samej zasadzie polskie zezwolenia z 2010 roku wydane przewoźnikom rosyjskim także straciły ważność 15 stycznia 2011 r. Dokumenty czekają na podpisanie, a TIR-y na przejazd.


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz