Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Grunty dla Strefy Ekonomicznej

Reklama

Reklama

05 Lis
Grunty dla Strefy Ekonomicznej
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oddział Terenowy ANR w Opolu, zgodnie z art. 24 ust. 7a ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, w dniu 30.03.2010 r. dokonał nieodpłatnego przeniesienia własności nieruchomości położonych w obrębie Zimna Wódka i Olszowa, gmina Ujazd, pow. strzelecki, na rzecz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. z siedzibą w Katowicach.


Powierzchnia przekazanych nieruchomości to prawie 122 ha. Grunty położone są przy węźle ?Olszowa? autostrady A4, a w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod tereny zabudowy techniczno-produkcyjnej, składów i magazynów. Wartość nieruchomości ustalona została na kwotę prawie 40 mln zł.
Od 17 lat dzięki Agencji Nieruchomości Rolnych realizującej art. 24, 43, 44 i 48 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2007 r., nr 231, poz. 1700) liczne gminy w całym kraju zyskały wiele nowych obiektów poprawiających jakość życia mieszkańców.
Przekazane nieodpłatnie grunty są wykorzystywane na realizację celów własnych jednostek samorządu terytorialnego, a te koncentrują się na polepszaniu warunków życia mieszkańców i rozwoju infrastruktury. Często są to nieruchomości o znacznej, kilkumilionowej wartości.
Biuro Rzecznika Prasowego

 

Źródło:http://www.anr.gov.pl/pl/article/176755

Dodaj komentarz