Strona główna Aktualności Aktualności: Polska II Polsko-Rosyjskie Forum Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej

Reklama

Reklama

28 Wrz
II Polsko-Rosyjskie Forum Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uprzejmie informujemy, że trwają przygotowania organizacyjne do II Polsko-Rosyjskiego Forum Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej. Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców branży rolno-spożywczej do udziału w przedsięwzięciu!

Ubiegłoroczne Forum, które odbyło się w listopadzie w Kazimierzu Dolnym, stworzyło możliwość spotkań i rozmów dwustronnych miedzy polskimi i rosyjskimi przedsiębiorcami. W trakcie imprezy uczestnicy zapoznali się z sytuacją branży rolno-spożywczej w obu krajach, a także z charakterystyką obrotów towarowych między Polską a Rosją w zakresie produkcji rolno-spożywczej. I Forum stworzyło dobry klimat do nawiązywania kontaktów handlowych oraz pozwoliło upowszechnić wśród przedstawicieli rosyjskiej branży rolno-spożywczej wysoką jakość, standardy oraz potencjał dla wymiany handlowej produktami rolno-spożywczymi.

 

Tegoroczne Forum, odbędzie się prawdopodobnie na początku września w Woroneżu lub Rostowie (południowo-zachodnia Rosja), które są ważnymi ośrodkami przemysłu spożywczego.
Zgodnie planami rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa, które jest odpowiedzialne za zorganizowanie forum, spotkanie będzie miało charakter wizyty studyjnej i spotkań z partnerami rosyjskimi zainteresowanymi współpracą przede wszystkim inwestycyjną, lecz również handlową. Zgodnie ze wstępnymi założeniami strona rosyjska zapewni także spotkania z przedstawicielami władz administracji regionalnej.

 

Strona rosyjska jest w szczególności zainteresowana przyjazdem polskich specjalistów z zakresu hodowli zwierząt i roślin, transferem nowych technologii oraz omówieniem możliwości inwestycyjnych w rosyjską branżę rolno-spożywczą. Zmiana formuły spotkania na wizytę studyjną w wybranym regionie Rosji, zwiększa, zdaniem kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa FR, prawdopodobieństwo udziału w nim Minister Rolnictwa FR, Pani J.Skrynnik.

 

Szczegółowe informacje organizacyjne nt. przedsięwzięcia zostaną podane na stronie internetowej niebawem, niemniej jednak, już teraz zachęcamy do rozważenia udziału w przedsięwzięciu i przekazanie informacji o Państwa zainteresowaniu na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Panem Bartoszem Wojciechowskim, z Biura Współpracy Międzynarodowej, tel.: 661 70 45, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Źródło: www.arr.gov.pl

Dodaj komentarz