Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Jubileuszowa X edycja Sposobu na Sukces

Reklama

Reklama

15 Paz
Jubileuszowa X edycja Sposobu na Sukces
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Warszawie w Pałacu Belweder, 15 czerwca 2010 r., odbyła się uroczystość podsumowująca X edycję konkursu ?Sposób na Sukces?. Jego celem jest wspieranie ciekawych przedsięwzięć gospodarczych, których uruchomienie generuje nowe miejsca pracy na wsi poza rolnictwem, przyczyniając się do ograniczenia bezrobocia i aktywizacji społeczności lokalnych. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w czterech kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej i inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych.

Agencja Nieruchomości Rolnych, od początku istnienia konkursu, bierze w nim aktywny udział. W tym roku organizatorzy powierzyli jej uhonorowanie laureatów w kategoriach: działalność rodzinna oraz inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.
Prezes ANR dr Tomasz Nawrocki wręczył puchary laureatom nagrody I stopnia w pierwszej kategorii, przedstawicielom firmy Vibrobet Zębala, Kudlańska Spółka Jawna, zajmującej się produkcją wyrobów betonowych na potrzeby modernizacji dróg. W tej samej kategorii, nagrodę III stopnia otrzymała Firma Usługowa Dworek ?Róża Poraja?, która w 2007 r. kupiła dworek wraz z XIX-wiecznym parkiem, pozostającymi do 1997 r. w Zasobie ANR, wyremontowała go i 2 lata później uruchomiła hotel, pełniący obecnie funkcję hotelu, centrum konferencyjnego i miejsca przyjęć weselnych.
Podmiotem uhonorowanym nagrodą II stopnia w kategorii inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych zostało Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach, które zajmuje się reorientacją zawodową i społeczną osób długotrwale bezrobotnych.
Kategoria inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych jest szczególnie bliska Agencji Nieruchomości Rolnych, która aktywnie wspiera samorządy zarówno poprzez nieodpłatne przekazywanie gruntów na cele służące społecznościom lokalnym, jak też środków finansowych w formie bezzwrotnej pomocy. Dzięki temu w całym kraju powstają kilometry nowych wodociągów, dziesiątki oczyszczalni ścieków, stacje uzdatniania wody, studnie głębinowe, hydrofornie, kotłownie osiedlowe, boiska, drogi w popegeerowskich osiedlach itp. W ciągu 18 lat ANR przekazała samorządom nieodpłatnie ponad 50 tysięcy hektarów gruntów. Dodatkowo w latach 1999?2009 Agencja wsparła gminy i spółdzielnie mieszkaniowe kwotą ponad 1 mld zł. Beneficjentami pomocy finansowej były najczęściej gminy położone na obszarach popegeerowskich.
Ogólnopolski Konkurs ?Sposób na Sukces? organizowany jest od 10 lat przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem ?AgroBiznesKlub?, Stowarzyszeniem ?Sposób na Sukces?, Firmą ?Agrobroker? ? Ubezpieczenia i Doradztwo oraz Towarzystwem Inicjatyw Społecznych ?Nowy Świat?.

 

Źródło: www.anr.gov.pl

Dodaj komentarz