Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Konferencja na temat Priorytetów Strategii "Europa 2020"

Reklama

Reklama

09 Lis
Konferencja na temat Priorytetów Strategii "Europa 2020"
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

18 maja br. w Warszawie z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki odbyła się konferencja poświęcona omówieniu Priorytetów Strategii ?Europa 2020?. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych, świata naukowego, organizacje przedsiębiorców oraz podmiotów związanych z różnymi sektorami produkcji, w tym rolnictwa reprezentowanego m.in. przez Krajową Radę Izb Rolniczych. Spotkaniu przewodniczyła Podsekretarz Stanu w resorcie gospodarki Grażyna Henclewska.

 


Celem konferencji była analiza praktycznego wdrożenia na poziomie Unii Europejskiej oraz poszczególnych krajów członkowskich celów strategicznych wyrażonych w przyjętym w marcu br. Komunikacie Komisji Europejskiej ?Europa 2020 ? Strategie na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu?. Poszczególne wystąpienia podzielone tematycznie na  panele dyskusyjne (poświęcone szczegółowo innowacyjności, zrównoważonemu rozwojowi oraz włączeniu społecznemu) miały w szczególności wykazać potrzeby inicjatyw, jakie konieczne są do zrealizowania w Polsce w związku z założonymi nadrzędnymi celami UE do roku 2020, wśród których znajdują się:

  • wzrost wskaźnika zatrudnienia osób w wieku 20-64 lat do 75%;
  • wzrost nakładów na inwestycje w badania i rozwój do 3% PKB Unii Europejskiej;
  • zmniejszenie o 20 mln liczby osób zagrożonych ubóstwem;
  • ograniczenie do 10% liczby osób przedwcześnie kończących naukę szkolną przy jednoczesnym wzroście do 40% liczby osób z młodego pokolenia zdobywających wykształcenie wyższe;
  • ograniczenie, nawet do 30%, emisji dwutlenku węgla.

 

Źródło:http://krir.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1047&Itemid=1

Dodaj komentarz