Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”

Reklama

Reklama

21 Sty
Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod takim tytułem, 20 stycznia 2011 r. w Auli Kryształowej SGGW odbyła się debata na temat szans rozwojowych polskiego rolnictwa i agrobiznesu, zainicjowana i przygotowana wspólnie przez prof. Tomasza Boreckiego – Doradcę Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa oraz prof. Alojzego Szymańskiego - Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję AGRO.

 

Honorowego Patronatu temu przedsięwzięciu udzielili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARR i Tomasz Nawrocki Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

 

Otwierając uroczystość, Kazimierz Plocke, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podziękował całemu środowisku za trud na rzecz polskiego rolnictwa w minionym roku. W swoich wystąpieniach wielu prelegentów zwracało uwagę, że pomimo ciężkiej sytuacji w gospodarce światowej i europejskiej w ostatnim roku, polski sektor rolny odniósł sukces, co doskonale obrazuje nasza nadwyżka w handlu zagranicznym produktami rolno-spożywczymi. Bohaterami Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” byli najlepsi polscy rolnicy i agrobiznesmeni - laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca i AgroLiga, nagrodzeni w ramach Noworocznej Gali Agrobiznesu. Tytułem Promotora Agrobiznesu RP 2010 r. uhonorowano Danutę Grochowską, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo. Wyróżnienie specjalne Stowarzyszenia AgroBiznesKlubu za kompletne i rzetelne wykonywanie misji informacyjnej w zakresie polityki medialnej otrzymał m.in. rzecznik prasowy Agencji Nieruchomości Rolnych.

 

Źródło: anr.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz