Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Milion euro na zakup nowoczesnych technologii

Reklama

Reklama

11 Kwi
Milion euro na zakup nowoczesnych technologii
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

- Ułatwiamy przedsiębiorcom zakup i wdrożenie nowoczesnych technologii. Na ten cel można otrzymać nawet 1 mln euro – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. 7 kwietnia 2011 r. Prezydent podpisał przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki nowelizację ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

 

Nowe regulacje pozwolą przedsiębiorcom bardziej efektywnie korzystać z tzw. kredytu technologicznego. Bank Gospodarstwa Krajowego spłaca kredyt zaciągnięty przez przedsiębiorcę bankowi kredytującemu w formie tzw. premii technologicznej. - Dzięki wprowadzonym przez MG zmianom przedsiębiorca otrzyma premię technologiczną jednorazowo, a nie jak do tej pory w ratach uzależnionych od wielkości sprzedaży towarów lub usług – wyjaśnił wicepremier Pawlak.

 

Ustawa wprowadza możliwość obliczania wielkości premii technologicznej na podstawie wszystkich wydatków, jakie poniósł przedsiębiorca na realizację inwestycji, nie zaś wyłącznie na podstawie wydatków sfinansowanych z kredytu. – Dzięki temu, przedsiębiorca będzie mógł uzyskać wsparcie inwestycji technologicznej nawet do 70 proc. jej realnej wartości, a nie jak dotychczas do 70 proc. wartości kredytu – podkreślił szef PSL.

 

Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od daty ogłoszenia.


Tekst ustawy (pobierz plik .pdf)

 

 

Źródło: mg.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz