Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Minister Sawicki prosił premiera Flandrii o poparcie

Reklama

Reklama

07 Mar
Minister Sawicki prosił premiera Flandrii o poparcie
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minister Marek Sawicki spotkał się 7 marca br. z premierem Flandrii, ministrem gospodarki, polityki zagranicznej, rolnictwa i obszarów wiejskich Krisem Peetersem. Rozmowy dotyczyły przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Ministrowie uzgodnili potrzebę reformy w kierunku jej uproszczenia oraz zwiększenia konkurencyjności europejskiego rolnictwa na rynkach globalnych.

W czasie spotkania ustalono potrzebę dalszej interwencji na rynku wieprzowiny oraz przedłożenie wspólnego wniosku do Komisji Europejskiej w celu podjęcia działań interwencyjnych, w tym uruchomienia dopłat do eksportu. Minister Marek Sawicki zwrócił się z prośbą o poparcie przez Belgię naszego wniosku dotyczącego przedłużenia stosowania klatek nieulepszonych w chowie kur niosek. Przedmiotem rozmów była również reforma polityki rybołówstwa.

 

Minister Sawicki uzyskał zapewnienie o ścisłej i konstruktywnej współpracy Belgii w czasie naszej Prezydencji. Propozycję Polski dotyczącą dalszej bliskiej współpracy, na poziomie ekspertów, w zakresie WPR po 2013 r. przyjęto z zadowoleniem.

 

Źródło: minrol.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz