Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Mlekovita otrzymała wyróżnienie Urzędu Dozoru Technicznego

Reklama

Reklama

14 Mar
Mlekovita otrzymała wyróżnienie Urzędu Dozoru Technicznego
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Mlekovita, pomimo że jest laureatem wielu nagród i wyróżnień branżowych, uzyskuje także nagrody przyznawane przez jednostki państwowe.

 


Prezes Urzędu Dozoru Technicznego, podczas uroczystej gali 100- lecia działalności tej instytucji, odbywającej się w marcu b.r , docenił „wieloletnią dobrą współpracę oraz czynny udział w procesie doskonalenia polskiego systemu bezpieczeństwa technicznego”, szczególnie podkreślił zasługi Mlekovity w propagowaniu idei bezpiecznej eksploatacji urządzeń, utrzymywaniu wysokiego poziomu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa technicznego oraz minimalizowaniu ryzyk związanych z eksploatacją urządzeń technicznych.

 

Jest to tyle istotne, że Mlekovita to bez wątpienia lider innowacji w zakresie stosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych, rozwijający biznes m.in. poprzez inwestycje.
W okresie ubiegłych trzech lat, co roku uruchamia nowe fabryki: w 2009 roku FABRYKĘ MLEKA, w 2010 roku FABRYKĘ KONFEKCJONOWANIA SERA, a już w 2011 roku FABRYKĘ PRODUKTÓW FERMENTOWANYCH w zakładzie w Wysokiem Mazowieckiem.
W roku 2011 na realizację inwestycji przeznaczono kwotę 80 mln zł. Są to inwestycje w rozwój bazy produkcyjnej i produktowej, handel hurtowy i detaliczny, ochronę środowiska naturalnego i infrastrukturę wewnętrzną.

W zakresie inwestycji w rozwój bazy produkcyjnej i produktowej zaplanowano: uruchomienie 2 nowych FABRYK PRODUKTÓW FERMENTOWANYCH w Wysokiem Mazowieckiem i w Lubawie, zwiększenie o 50 proc. zdolności produkcyjnych w FABRYCE MASEŁ i PRODUKTÓW TŁUSZCZOWYCH, zwiększenie zdolności przerobowych w nowej FABRYCE KONFEKCJONOWANIA SERA poprzez zakup nowych linii pakujących do 240 ton na dobę.

Aby lepiej chronić środowisko naturalne Mlekovita zainwestuje także technikę związaną z modernizacją instalacji amoniakalnej oraz zaprojektowanie, wybudowanie i rozruch elektrociepłowni na gaz ziemny o mocy energii elektrycznej 1,6 MW i 2,12 MW mocy cieplnej. Planowana jest także rozbudowa infrastruktury wewnętrznej o nowe obiekty magazynowe i modernizacja sieci informatyczną.

 

Źródło: mleczarstwopolskie.kzsm.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz