Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Najważniejsza jest rola reform, a nie drobiazgi

Reklama

Reklama

06 Kwi
Najważniejsza jest rola reform, a nie drobiazgi
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Minister Marek Sawicki spotkał się 4 kwietnia br. z przedstawicielami Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Głównym tematem rozmów była reforma Wspólnej Polityki Rolnej oraz priorytety Polskiej Prezydencji w UE w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich.


- Wspólna Polityka Rolna wymaga głębokich reform, a nie kosmetycznych zmian i takie powinno być stanowisko całego środowiska rolniczego, w tym organizacji rolniczych - podkreślił minister Sawicki.

Zwracając się do przedstawicieli związków branżowych zaznaczył, jak ważne jest wspólne zrozumienie nie tylko na płaszczyźnie resort–organizacje rolnicze, ale również w środowisku samych związków branżowych i samorządu rolniczego. Powinno to być szczególnie widoczne w wyważonych, skonsultowanych i wspólnie prezentowanych stanowiskach na różnych unijnych forach i spotkaniach Copa-Cogeca.

Minister zapewnił uczestników spotkania, że toczące się negocjacje dotyczące reformy WPR po 2013 r. są jednym z priorytetów działalności resortu rolnictwa w tym roku.

Źródło: minrol.gov.pl

 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz