Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Biogaz Niemcy budują megaelektrownię słoneczną w USA

Reklama

Reklama

01 Kwi
Niemcy budują megaelektrownię słoneczną w USA
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Biogaz
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Rząd amerykański foruje rozwój ekologicznej strategii energetycznej, czego przykładem są farmy wiatrowe, a ostatnio budowa megaelektrowni słonecznej w Kalifornii. Realizatorem tego przedsięwzięcia inwestycyjnego jest konsorcjum amerykańskie, którego głównym udziałowcem (ponad 75 proc.) jest niemiecka firma Solar Millenium AG z Erlangen.


Konsorcjum buduje największą na świecie elektrownię słoneczną o mocy 1000 MW (będą to cztery bloki energetyczne), zlokalizowaną w południowowschodniej Kalifornii (nie daleko miasta Blythe, pustynia Mojave). Koszt inwestycji szacowany jest na 6 mld USD.

Na powierzchni około 2 800 ha rozmieszczone będą paraboliczne lustra. Po uruchomieniu elektrownia słoneczna wytwarzać będzie tyle energii elektrycznej, co elektrownia jądrowa, trzy razy więcej niż wytwarza obecnie największa w USA elektrownia słoneczna. Zagospodarowanie wraz z infrastrukturą rurociągową zostało rozpoczęto już w 2010r. Po uruchomieniu megaelektrownia słoneczna zaopatrywać będzie w energię elektryczną od 300 000 do 800 000 gospodarstw domowych.

(BJ)

Źródło: kolonia.trade.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz