Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Nowe stawki dla weterynarzy ?

Reklama

Reklama

13 Sty
Nowe stawki dla weterynarzy ?
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konflikt między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a weterynarzami cały czas trwa. Weterynarze nie rezygnują z protestu, a ministerstwo grozi, że jeśli do poniedziałku protest nie zostanie odwołany, to ministerstwo wycofa się z dotychczasowej ugodowej propozycji stawek opłat. Do sporu włącza się jednak także przemysł mięsny, który wyraża swoje niezadowolenie, ponieważ za obiecane nowe stawki dla weterynarzy częściowo będzie musiał zapłacić.

 

A to już nie jest na rękę przedsiębiorcom z branży mięsnej, ponieważ stawki za nadzór weterynaryjny w zakładach mięsnych w nocy oraz w dni wolne od pracy ma odpowiednio wzrosnąć o 25 proc. i 50 proc. - Gdybyśmy takie rozwiązanie przyjęli, to spowodowałoby to, że koszty za nadzór w zakładach wzrosłyby o 1/3 – powiedział dla Agrobiznesu Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso.

 

Ponadto resort rolnictwa informuje, że w najbliższym czasie dokona dokładnego przeglądu wykonywanych przez weterynarzy czynności i te, które będą zbędne zlikwiduje. Grozi także, że jeśli weterynarze nie zmienią swojego roszczeniowego stanowiska, to pieniądze które mieli dostać z tytuły ugodowej propozycji podwyżki stawek zostaną przeznaczone na opłacenie pracowników inspekcji weterynaryjnych, którzy całkowicie przejmą dotychczasowe obowiązki weterynarzy prywatnej praktyki.


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz