Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Noworoczna Gala Agrobiznesu

Reklama

Reklama

21 Sty
Noworoczna Gala Agrobiznesu
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke oraz podsekretarz stanu Marian Zalewski uczestniczyli 20 stycznia br. w Noworocznej Gali Agrobiznesu. Wydarzenie co roku ma ogromne znaczenie dla branży rolniczej i przetwórczej.

 

Przybyłych gości powitał rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański. Uroczystość, jak mówił, jest okazją do prezentacji osiągnięć w dziedzinie rolnictwa. - Dzisiejsza gala to promocja tych, którym powiodło się w sektorze rolnym, a jest to niełatwy do osiągnięcia sukces. Wymaga nie tylko dużych umiejętności i bogatej wiedzy, lecz także wytężonej, ciężkiej pracy – powiedział Szymański.

 

Kazimierz Plocke, zwracając się do uczestników Gali, powiedział: Dla całego naszego środowiska rolnego to wyjątkowe wydarzenie, które podsumowuje rok wspólnej pracy. Rok, podczas którego nie tylko doświadczyliśmy wielu trudności, lecz także byliśmy świadkami licznych sukcesów. Sukcesów, za które w szczególny sposób dziś tutaj dziękujemy.

 

Obaj wiceministrowie życzyli wszystkim laureatom wielu dalszych, tak spektakularnych owoców ich pracy. - Wszystkie polskie miasta i miejscowości otulone są obszarami wiejskimi i to właśnie tam dokonuje się wielki sukces. To państwo jesteście miarą sukcesu naszego kraju – mówił wiceminister Zalewski zwracając się do wszystkich nagrodzonych. - Życzę wam, abyście pociągnęli za sobą innych i żebyście na tej drodze do kolejnych osiągnięć, doświadczali wiele satysfakcji – dodał.

 

Dalsza część uroczystości to Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”, czyli debata na temat szans rozwojowych polskiego rolnictwa i agrobiznesu, której uczestnikami są najlepsi polscy rolnicy i agrobiznesmeni – laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca i AgroLiga.

 

Konferencja została zainicjowana i przygotowana wspólnie przez prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego – Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prof. dr hab. Tomasza Boreckiego – Doradcę Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję AGRO. Honorowego Patronatu temu przedsięwzięciu udzielili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Prezes ARR Władysław Łukasik i Prezes ANR Tomasz Nawrocki.

 

Źródło: minrol.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz