Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Odczyniała kurą i koszulą. Pieniądze znikły

Reklama

Reklama

25 Sty
Odczyniała kurą i koszulą. Pieniądze znikły
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Koszuli, pieniędzy i kury użyła do odczyniania uroku 54-letnia oszustka, która rzekomo leczyła z chorób mieszkańców domu w miejscowości koło Międzychodu (Wielkopolskie).

 

Po przeprowadzeniu obrządku kobieta ukradła kilkanaście tysięcy złotych. Została już złapana i ukarana. Całe zdarzenie miało miejsce pod koniec 2010 roku. Jak mówi Przemysław Araszkiewicz, rzecznik prasowy policji w Międzychodzie, kobieta weszła do mieszkania starszego małżeństwa pod pozorem skupowania starych zegarów. Tam stwierdziła, że w domu panują choroby, ale ona może je wypędzić.

 

- Użyła do tego koszuli, pieniędzy oraz kury. Gdy już przeprowadziła obrządek, pospiesznie się oddaliła, kradnąc przy okazji kilkanaście tysięcy złotych - powiedział Araszkiewicz. Funkcjonariuszom udało się ustalić personalia oszustki. Okazała się nią 54-letnia mieszkanka Łodzi. Policjanci przedstawili jej zarzut kradzieży. Kobieta skorzystała z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Poza karą grzywny i siedmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, musi też zwrócić małżeństwu skradzione pieniądze.

 

Źródło: tvn24.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz