Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Polska ekspozycja na wystawie FLORALIA

Reklama

Reklama

25 Lis
Polska ekspozycja na wystawie FLORALIA
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polska ekspozycja na wystawie FLORALIAMinister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki objął honorowym patronatem udział Polski w wystawie FLORALIA w Gandawie (Belgia).

Ze względu na żałobę narodową minister odwołał swoje uczestnictwo w uroczystości otwarcia.

Wystawa kwiatów i roślin odbywa się w dniach 16 ?26.04.2010 r. Jest to wydarzenie międzynarodowe odbywające się cyklicznie co pięć lat. Jest to impreza prestiżowa o niemal dwuwiekowej tradycji, organizowana z wielkim rozmachem. W jej otwarciu tradycyjnie uczestniczy belgijska rodzina królewska. W tym roku wystawa została otworzona przez następcę tronu księcia Filipa i jego małżonkę księżnę Matyldę.

 

 

Specjalnie na to wydarzenie wybudowano gandawski pawilon wystawowy Flanders Expo o powierzchni ok. 4,5 ha, największy na świecie kryty ogród. Zwiedzanie ekspozycji polega na przejściu trasy o długości 2 km, wijącej się wśród różnorodnych roślinnych aranżacji. W tym roku w wystawie bierze udział 305 wystawców z całego świata. Przewodnim motywem tegorocznej wystawy jest dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina.

Polska ekspozycja została zaaranżowana na powierzchni 168 m2. Przewidziano w niej elementy i roślinność poświęconą Fryderykowi Chopinowi. Dostawcami roślin są polscy producenci i szkółkarze. Tło ekspozycji stanowią brzozy, ułożone w kształcie owalu. W wewnętrznej części znajduje się fortepian ? instrument w pełni funkcjonalny, na którym w trakcie imprezy wykonywane są utwory Chopina. Podest z fortepianem, otoczony jest drzewkami jabłoni Malus x purpura ?Fryderyk Chopin?. Centralną część ekspozycji, wokół fortepianu, wypełniają rośliny Berberis x chopini ?Mazurek?, Rosa ?Chopin?. Otaczające centralną kompozycję ścieżki wypełnione są innymi roślinami m.in. jest tu Clematis ?Fryderyk Chopin?.

Źródło":http://www.minrol.gov.pl/index.php?/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Polska-ekspozycja-na-wystawie-FLORALIA

Dodaj komentarz