Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Pomoc rolnikom poszkodowanym w wyniku powodzi

Reklama

Reklama

25 Paz
Pomoc rolnikom poszkodowanym w wyniku powodzi
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył dziś we wspólnej konferencji prasowej z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem, która odbyła się w Sejmie RP

Minister poinformował o intensywnych pracach prowadzonych w resorcie rolnictwa nad pakietem rozwiązań dla rolników służącym łagodzeniu skutków powodzi.

 

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że ?w chwili obecnej nie jest możliwe oszacowanie strat poniesionych przez rolników. Sytuacja jest zmienna. Wstępne szacunki będą możliwe do przeprowadzenia dopiero po zejściu wód z pól i gospodarstw?.

 

W działaniach zaangażowane są wszystkie służby podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a z dotychczasowych informacji wynika, że około 50 tysięcy gospodarstw rolnych (stan na dzień 26 maja br.) w wyniku powodzi znalazło się w krytycznej sytuacji.

 

Po konferencji prasowej minister Marek Sawicki wziął udział w spotkaniu z Zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych, na którym również przedstawił podejmowane przez niego i resort działania.

 

Źródło: www.minrol.gov.pl

Dodaj komentarz