Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Premier apeluje do KE o działania w związku ze wzrostem cen

Reklama

Reklama

25 Mar
Premier apeluje do KE o działania w związku ze wzrostem cen
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Po zakończeniu Trójstronnego Szczytu Społecznego premier Donald Tusk zaapelował do Komisji Europejskiej, by podjęła szybkie działania w związku ze wzrostem cen żywności. Szef rządu zadeklarował także, że Polska jest gotowa przystąpić do Paktu dla Konkurencyjności.

 

Zdaniem Donalda Tuska polityka, zwłaszcza Unii Europejskiej, może wpływać na ceny, gdyż unijny rynek rolny i spożywczy jest regulowany. – Najwyższy czas, aby zastanowić się nad sposobami przeciwdziałania wzrostowi cen surowców, a przede wszystkim podstawowych środków spożywczych. Rynek rolno-spożywczy UE jest tak regulowany, że polityka ma niestety wpływ na ceny – powiedział premier.

Szef rządu jako przykład możliwych politycznych działań wskazał niedawną decyzję na poziomie UE, by zwiększyć import cukru spoza krajów UE.

Donald Tusk odniósł się również do Paktu dla Konkurencyjności, przyjętego przez państwa grupy euro 11 marca br. – Jestem gotowy zadeklarować intencję o przystąpieniu do Paktu. Ostateczną decyzję podejmiemy jednak w kraju, po lekturze dokumentu, który Rada przyjmie jutro – powiedział.

 

Źródło: premier.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz