Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Prezes KRUS wręczył statuetki i odznaczenia

Reklama

Reklama

15 Mar
Prezes KRUS wręczył statuetki i odznaczenia
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Udostępnienie zwiedzającym XVII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech poprzedzała gala uhonorowania wystawców targowymi medalami i wyróżnieniami. Agrotech odbywał się razem z Targami Las-Expo, z udziałem około 500 wystawców i rekordowej liczby gości.

 

 

Nagrody i wyróżnienia targowe wręczane na Gali Wystawców przygotowało dziewięć instytucji. Był puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla „Maszyny Rolniczej Roku", złote medale od Targów za produkty i oryginalną aranżację stoisk, nagrody od europosła Czesława Siekierskiego, od instytucji i towarzystw naukowo-technicznych.

 

Prezes KRUS Henryk Smolarz wręczył statuetki pn. „Dobrosław” wraz ze zezwoleniami na oznaczanie „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS” wysokiej jakości kolejnych wyrobów dla rolnictwa. Otrzymały je: Spółka „KEGEL-BŁAŻUSIAK” dla kilku rodzajów odzieży i obuwia roboczego i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „BOMET” dla agregatów podorywkowych i uprawowo-pielęgnacyjnych serii U-865. Oznaczanie „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS” wyrobów i usług dla rolnictwa poprzedza w Kasie przeprowadzenie za zgodą producenta lub dostawcy dodatkowej, dobrowolnej atestacji. W trakcie komisyjnej ekspertyzy sprawdzana jest m.in. konstrukcja, wykonanie, wytrzymałość, instrukcja użytkowania, potencjalny wpływ wyrobu na ryzyko wypadkowe. Istotne są także opinie rolników. Każdy rekomendowany przez Kasę wyrób musi gwarantować sprawdzoną jakość i zwiększone bezpieczeństwo użytkowania. Zezwolenia posiada już 61 producentów/dostawców na oznaczanie „Znakiem Bezpieczeństwa KRUS” 164 różnego typu maszyn, narzędzi rolniczych, odzieży roboczej i środków ochrony osobistej.

Związek Młodzieży Wiejskiej przeprowadził finałowe eliminacje do Krajowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, której honorowym patronem był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Jury przewodniczył prof. Norbert Marks z Uniwersystetu Rolniczego we Wrocławiu. Prezes KRUS Henryk Smolarz był fundatorem głównej nagrody za zwycięstwo w olimpiadzie. Wręczył ją Piotrowi Bednarczykowi, studentowi III roku Uniwersytetu Lubelskiego, który pokonał 80 finalistów wojewódzkich wyłonionych spośród 1200 uczestników olimpiady.

 

Głównym wydarzeniem Targów była ich uroczysta inauguracja 12 marca w Centrum Konferencyjnym, z udziałem honorowych gości: (poniżej od lewej) Wiceministra ds. Rolnictwa w Ministerstwie Handlu Zagranicznego i Stosunków Ekonomicznych Bośni i Hercegowiny, Dusana Nescovica, Komisarza Unijnego ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Daciana Ciolosa, Ministra Rolnictwa, Marka Sawickiego.

Firmowe stoiska informacyjne przygotowały m.in. instytucje i agencje związane z rolnictwem, w tym wspólne MRiRW, ANR, ARR i KRUS.

 

Zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa, porady specjalistów z Oddziału Regionalnego w Kielcach i bezpłatne badania słuchu, które zapewnił Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.

 

Badania zainaugurowały trzeci krajowy program badań przesiewowych słuchu u dzieci z terenów wiejskich, prowadzony od 2008 roku przez Kasę z udziałem IFiPS, Funduszu Składkowego i Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek Człowiekowi”.

 

XVII kieleckie targi odwiedziło w dniach 11-13 marca br. ponad 40 tys. osób; dopisała im również słoneczna pogoda.

 

 

Źródło: krus.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz