Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Protest weterynarzy zawieszony!

Reklama

Reklama

18 Sty
Protest weterynarzy zawieszony!
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 stycznia br. Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna uchyliła uchwałę w sprawie odstąpienia lekarzy weterynarii od podpisywania umów z tytułu wyznaczenia przez powiatowego lekarza weterynarii, a także uchwałę w sprawie zwiększenia katalogu czynności nie wykonywanych przez lekarza weterynarii.

 

Oznacza to koniec protestu weterynarzy, przynajmniej na razie. Ogłoszone „Zawieszenie broni” ma trwać do końca lutego br. Do tego czasu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma czas, by przygotować rozporządzenia, których treść będzie zawierała ustalenia zaakceptowane i wynegocjowane podczas spotkań przedstawicieli lekarzy weterynarii z resortem.

 

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna zaakceptowała propozycje ministra Marka Sawickiego dotyczące podwyżki stawek wybranych usług. Jednak wnioskuje również o regulację wynagrodzeń pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Chce w tej sprawie do końca lutego br. podjąć jeszcze konkretne rozmowy z ministerstwem. Ponadto KRL-W treścią uchwały zobowiązuje lekarzy weterynarii do podpisywania umów z lekarzami powiatowymi jedynie na czas określony – do końca lutego br., czyli do czasu kiedy to okaże się, czy ministerstwo wywiązało się z obietnic.

 

Jednocześnie Główny Lekarz Weterynarii, wojewódzcy i powiatowi lekarze zostali zobowiązani do zapewnienia protestującym weterynarzom ochronę przed możliwymi konsekwencjami finansowymi czy personalnymi oraz zagwarantowania im propozycji podpisywania umów z wyznaczenia powiatowego lekarza weterynarii.

 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz