Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Radomski "Rolnik" zostaje, ale...

Reklama

Reklama

05 Kwi
Radomski "Rolnik" zostaje, ale...
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po interwencji ministra rolnictwa Marka Sawickiego szkoła rolnicza, która decyzją władz Miasta Radomia miała być zamknięta, jednak nie zostanie poddana likwidacji. Szczere wyrazy radości z tego powodu Minister wyraża na swoim blogu.


Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pisze na swoim blogu: „Dzisiaj miała być podjęta decyzja, przez Radę Miasta Radomia, o likwidacji szkoły rolniczej. W miniony piątek prezydent miasta zrezygnował z jej likwidacji. I to jest dobra decyzja, a raczej część decyzji ponieważ jednocześnie podano, że szkoła zostanie przeniesiona w inne miejsce. Teraz budynek szkoły - w Radomiu-Wośnikach – otacza blisko 30-to hektarowa działka ziemi. Dawniej był tu jeszcze sad, ale już go wycięto. Jest jeszcze – w ramach tych 30-tu hektarów – trochę lasu. Nie muszę chyba nikomu mówić, że przeniesienie szkoły rolniczej na tereny gdzie uczniowie mogą tylko uprawiać ziemię w doniczkach mija się z celem edukacyjnym jaki stoi przed szkołą rolniczą. Ale zobaczymy jak się sprawy potoczą.
Cieszę się, że uczniowie i grono nauczycieli będą mogli uczyć się i pracować nadal w tej szkole.
Jednak radni z PiS– po moim liście do szefa Prawa i Sprawiedliwości – zastanowili się nad tym co chcą zrobić. A i Pan Prezydent Radomia okazał sporo rozsądku, ale ta zapowiedź przenosin szkoły nie brzmi już dobrze."

Źródło: mareksawicki.blog.onet.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz