Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Rolniku, masz szansę być milionerem!

Reklama

Reklama

11 Kwi
Rolniku, masz szansę być milionerem!
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

„Puls Biznesu" ocenia, że przed polskimi rolnikami stoją prawdziwe złote czasy. Ceny produktów rolnych są wysokie, a koniunktura znakomita. Szansę dobrego zarobku dostrzegają głównie wschodni inwestorzy, ale dobra passa potrwa na tyle długo, że załapią się na nią także polskie firmy.


Z uwagi na wysokie ceny produktów rolnych oraz idealną koniunkturę ukraińskie spółki rolne spieszą się z wejściem na warszawską giełdę – informuje „Puls Biznesu". Najczęściej są to spółki, które za polsko-ukraińską granicą inwestują głównie w produkcję zbóż oleistych oraz warzyw. Ekonomiści oceniają, że choć warto się pospieszyć, to jednak złote czasy dla rolnictwa potrwają nieco dłużej.

Tę szansę dostrzega coraz więcej inwestorów – i to zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Świadczyć może o tym rekordowa aktywność i rosnące obroty na największych giełdach towarowych świata, a także duże zainteresowanie akcjami spółek rolnych – pisze „Puls Biznesu". - Jeszcze nigdy w historii liczba otwartych pozycji na rynkach terminowych dla surowców rolnych (m. in. pszenica, kakao, sok pomarańczowy) nie była tak wysoka, jak teraz. I nie jest to tylko wynik spekulacji — mówi Bartosz Urbaniak, dyrektor zarządzający ds. agrobiznesu i MSP w Banku BGŻ (cytat za: „Puls Biznesu").

Na dobrą passę rolnictwa składa się bardzo wiele czynników, ale do jednego z nich należy ogromny światowy popyt na produkty rolne. Dlatego też branża rolna zaczyna być coraz częściej traktowana jako „spokojna ostoja" dla inwestycji i stawia na nią coraz więcej funduszy inwestycyjnych oraz hedgingowych

Źródło: pb.pl

 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz