Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Rozmowy o wyrównaniu poziomu płatności bezpośrednich w UE

Reklama

Reklama

17 Lut
Rozmowy o wyrównaniu poziomu płatności bezpośrednich w UE
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Minister Marek Sawicki spotkał się 14 bm. w Wiedniu z ministrem Federalnego Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa, Środowiska i Gospodarki Wodnej Republiki Austrii Nikolausem Berlakoviczem.

 

 

W czasie rozmów dwustronnych poruszono szereg kwestii istotnych dla Polski w związku z dyskusją nad Komunikatem Komisji Europejskiej dotyczącym WPR po 2013 r. Szczególną uwagę poświęcono kwestiom wyrównania poziomu płatności bezpośrednich w UE, konstrukcji nowego systemu płatności. Omówiono także propozycje wsparcia procesu rozwoju europejskiego rolnictwa w ramach drugiego filaru WPR oraz uproszczenia administracyjnego WPR po 2013 r. Ministrowie podjęli ustalenia co do dalszej ścisłej współpracy w tym zakresie.

 

Podczas wizyty w Wiedniu minister Sawicki wziął także udział w międzynarodowej Konferencji poświęconej przyszłości WPR po 2013 r. zorganizowanej przez Austriackie Forum Ekologiczno-Społeczne. Minister zaprezentował polskie stanowisko do komunikatu Komisji, jak i do wstępnej wersji raportu Parlamentu Europejskiego, europosła A. Dess’a.

 

Przy okazji konferencji minister Sawicki spotkał się z byłym komisarzem rolnym UE Franzem Fischerem. Podczas rozmowy omówiono zagadnienia funkcjonowania globalnego rynku rolnego, w tym spekulacyjne efekty, odpowiedzialne za coraz większą niestabilność tego rynku.

 

Źródło: minrol.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz