Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Rozmowy polsko-hiszpańskie

Reklama

Reklama

25 Paz
Rozmowy polsko-hiszpańskie
Napisał Administrator |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na zaproszenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego w dniach 13 - 14 maja br. przebywał z wizytą sekretarz stanu ds. obszarów wiejskich Hiszpanii Josep PUXEU ROCAMORA.

Głównym tematem rozmów były kwestie reformy wspólnej polityki rolnej po 2013 r., w tym płatności bezpośrednich. Stanowiska obu państw w tym obszarze są bardzo zbliżone. Minister Hiszpanii podkreślił konieczność zabezpieczenia budżetu na WPR na co najmniej obecnym poziomie. Ministrowie są zgodni co do potrzeby utrzymania I i II filara wspólnej polityki rolnej. W zakresie płatności bezpośrednich, stanowiska Polski i Hiszpanii są również zbliżone.

 

Ministrowie opowiedzieli się za dążeniem do wypracowania bardziej sprawiedliwego, uproszczonego systemu płatności. Podstawowa stawka płatności bezpośrednich powinna być powiększona w regionach o niekorzystnych warunkach gospodarowania - ONW oraz innych cennych przyrodniczo obszarach.

 

Istotnym elementem zabezpieczenia rolników w sytuacjach trudnych i kryzysowych powinien być instrument ubezpieczeń rolnych z dofinansowaniem z funduszy publicznych.

 

Źrodło: www.minrol.gov.pl

Dodaj komentarz