Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Rozmowy z producentami o zmianach w ustalaniu dochodów

Reklama

Reklama

28 Mar
Rozmowy z producentami o zmianach w ustalaniu dochodów
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki spotkał się dziś z przedstawicielami organizacji i branżowych związków producentów rolnych.

 

Omówione zostały propozycje zmian w ustalaniu dochodów z działów specjalnych produkcji dla celów opodatkowania podatkiem dochodowym, zawartych w założeniach do projektu ustawy o zmianie ustawy – chodzi o Ordynację podatkową oraz o zmianę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Podczas dyskusji nad propozycjami zmian w ustalaniu dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej przedstawiciele organizacji i branżowych związków producentów rolnych podnosili, iż propozycje zawarte w ww. założeniach wprowadzają dodatkowe obciążenia, zarówno finansowe, jak i organizacyjne dla producentów działów specjalnych, co wpłynie na obniżenie ich konkurencyjności na wspólnym rynku. Ustalono, iż poszczególne organizacje i branżowe związki producentów rolnych prześlą do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi informacje o skutkach obciążeń wprowadzenia ww. propozycji zmian ustalania dochodów dla producentów działów specjalnych produkcji rolnej, a także, iż resort rolnictwa wystąpi do IERiGŻ o dokonanie analizy w tym zakresie. Ponadto ustalono, iż kolejne spotkanie konsultacyjne odbędzie się 1 kwietnia 2011 r.

 

Źródło: minrol.gov.pl


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz