Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Spotkanie ministra z ambasadorem Czarnogóry

Reklama

Reklama

30 Sty
Spotkanie ministra z ambasadorem Czarnogóry
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Aktualności: Polska
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Minister Marek Sawicki spotkał się 26 stycznia br. z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Czarnogóry w Polsce Ivanem Lekoviciem.


Spotkanie poświęcone było możliwościom współpracy w dziedzinie rolnictwa. Ambasador Ivan Leković złożył na ręce ministra Marka Sawickiego gratulacje w związku z zakończonym w grudniu 2011 roku przewodnictwem Polski w Radzie UE, zaznaczając, że w tym okresie rozpoczęły się oficjalne rozmowy Czarnogóry w sprawie członkostwa w Unii Europejskiej. Ambasador wyraził również zainteresowanie strony czarnogórskiej wykorzystaniem doświadczenia w procesie transformacji w polskim rolnictwie.
Minister Sawicki zadeklarował gotowość strony polskiej do przekazania doświadczeń Polski z okresu negocjacji przedakcesyjnych i obecnego członkostwa w Unii Europejskiej. Zachęcał do współpracy w zakresie wymiany naukowej i eksperckiej. Ponadto zaproponował powołanie grupy roboczej, która będzie koordynowała bieżącą współpracę bilateralną pomiędzy Polską i Czarnogórą.

Ambasador Ivan Leković zaprosił ministra Marka Sawickiego do złożenia wizyty w Czarnogórze. Minister zaprosił natomiast Ambasadora do odwiedzenia targów AGROTRAVEL 2012.

 

 


Źródło: minrol.gov.pl Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (styczeń 2012) 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz