Strona główna Technika Maszyny Ciągniki

Reklama

Reklama

Ciągniki

W latach 2002-2010 w produkcji bydła i mleka odnotowano znaczne zmiany strukturalne i technologiczne, spowodowane przede wszystkim (po przystąpieniu do UE) kształtowaniem się koniunktury na te produkty na zagranicznych rynkach rolnych oraz wprowadzeniem kwotowania produkcji mleka – informuje GUS w Powszechnym Spisie Rolnym.

Wyniki PSR 2010 wskazują na duże zróżnicowanie wyposażenia gospodarstw w ciągniki rolnicze w ujęciu terytorialnym. Najwięcej ciągników spisano w województwach mazowieckim (213 tys. szt.), lubelskim (173 tys. szt.) i wielkopolskim (153 tys. szt.), które pod względem liczby gospodarstw zajmowały 1, 2 i 5 miejsce.

Zarówno moc ciągnika, jak i jego wyposażenie zależy przede wszystkim od wielkości i kierunku produkcji gospodarstwa, poziomu jego rozwoju oraz poziomu i formy mechanizacji prac rolnych- informuje GUS w wynikach Powszechnego Spisu Rolnego.

Tak przynajmniej wynika z broszury „Środki produkcji w rolnictwie. Powszechny Spis Rolny 2010", w której GUS opublikował najnowsze dane dotyczące stosowanych w rolnictwie środków produkcji.

Według stanu na koniec czerwca 2010 r. średnia powierzchnia użytków rolnych przypadająca na 1 ciągnik wyniosła 10,6 ha, wobec 12,4 ha w 2002 r. Przeciętnie na 100 gospodarstw rolnych - 65 wyposażonych było w ciągniki rolnicze (w 2002 r.- 47).

Zjeżdżanie z pola, aby zatankować maszynę w trakcie sezonu żniwnego to strata czasu. Przy pomocy mobilnych instalacji do tankowania oleju napędowego CLAAS można dostarczyć paliwo w dowolne miejsce. Niezależnie od tego, gdzie znajdują się maszyny, łatwy do napełnienie zbiornik można do nich dowieźć na niewielkich pojazdach, samochodach typu pick-up, czy małych przyczepach, aby zapewnić nieprzerwaną pracę.

Dealer CLAAS AGRO-SERWIS Dariusz Sobol zaprezentował maszyny CLAAS podczas Zielonej Gali w Szepietowie 21 i 22 maja 2011 r. Wystawę tę, będącą jedną z najważniejszych imprez w Polsce poświęconych maszynom rolniczym, szczególnie do zbioru zielonek, odwiedziło ok. 20.000 osób.

CNH, firma z Grupy Fiat Industrial i światowy lider w branży maszyn rolniczych i budowlanych, ogłosiła swoje plany zbudowania w Argentynie zakładu produkcyjnego, w którym będą produkowane kombajny i ciągniki na rynek południowoamerykański. Wiadomość ta została ogłoszona po spotkaniu prezesa Fiat Industrial, Sergio Marchionne, z prezydent Argentyny, Cristiną Fernández de Kirchner.

Nastąpiła zmiana warunków uczestnictwa dla działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" - zakup nowych maszyn i urządzeń w ramach Krajowego Programu Restrukturyzacji.

W Mikołajkach podczas MoTo Majówki 2011 zorganizowanej przez Automobilklub ścigały się nie tylko samochody. ale także... ciągniki. Szczególnie te ostatnie wzbudziły ogromne zainteresowanie widzów. Nic dziwnego - tego typu wydarzenia nie są przecież zbyt często organizowane.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Strona 1 z 18