Strona główna Aktualności Aktualności: Polska dożynki

Reklama

Reklama

dożynki

W środę 26 października w Pałacu Prezydenckim Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podziękowała przedstawicielom Izb Rolnych oraz pozostałym współorganizatorom, w tym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, za Dożynki Prezydenckie w Spale.

- To zasługa rolników i za to wszystkim rolnikom dziękuję z całego serca – powiedział prezydent podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich. Dożynki w Spale są już prawdziwą tradycją. Bronisław Komorowski jest czwartym prezydentem, który przyjechał do Spały na rolnicze święto.

Tegoroczne dożynki powiatowe Starostwo Powiatu Piotrkowskiego zorganizowało na terenie Opactwa Cysterskiego na Podklasztorzu w Sulejowie. Uroczystość rozpoczęła msza święta a następnie barwny korowód przemaszerował na plac dożynkowy. Organizatorami święta powiatowego byli Starosta Powiatu Piotrkowskiego - Stanisław Cubała i Burmistrz Sulejowa - Stanisław Baryła zaś Starostami Dożynek Maria Gosławska i Adam Kaniowski.

W tym roku Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się w dniach 24-25 września. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się 25 września przed południem uroczystą mszą świętą w Kaplicy Polowej AK.

W tym roku, dożynkowe uroczystości powiatowe odbyły się w gminie Siemyśl. Rolnicy z powiatu kołobrzeskiego świętowali zakończenie żniw. Rolników, zaproszonych gości oraz mieszkańców powiatu kołobrzeskiego przywitali: Wójt Gminy Siemyśl Marek Dołkowski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Marek Hok oraz Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W niedzielę 11 września br. Wyszków gościł uczestników XIII Dożynek Województwa Mazowieckiego i Diecezji Łomżyńskiej. Była to znakomita okazja, aby podziękować za trud całorocznej pracy na roli, ale też możliwość zapoznania się z tradycyjnymi obrzędami Święta Plonów.

11 września w Praszce odbyły się Dożynki Wojewódzkie zorganizowane przez Marszałka Województwa Opolskiego, Starostwo Powiatowe oraz Gminę Praszkę. Obchody Święta Plonów rozpoczęły się wymarszem korowodu dożynkowego z ul. Senatorskiej na stadion sportowy w Praszce, który prowadziła orkiestra dęta O.S.P. z Przedmościa.

Na tegorocznych Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich gościł Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej. Wspólnie z Magdaleną Kędzierską Dyrektorem Świętokrzyskiego OR ARiMR wręczyli nagrodę i dyplom dla Barbary i Alojzego Rewerów za zajęcie II-go miejsca w finale wojewódzkim konkursu "Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku".

W niedzielę 4 września 2011 r. odbyły się "Dożynki Płockie 2011" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewody Mazowieckiego. Wśród licznych gości zaproszonych do Płocka na uroczystości dożynkowe znalazł się Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

W ramach projektu współfinansowanego przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 „Z kulturą na ty - organizacja wydarzeń kulturalnych w Gminie Stare Miasto", pod nazwą „Zapomniane smaki naszego regionu" obchodzono 4 września w Kazimierowie Gminno-Parafialne Święto Plonów w Starym Mieście, w Wielkopolsce.

«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»
Strona 1 z 4