Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Policja

Reklama

Reklama

Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali niemalże na gorącym uczynku mężczyznę podejrzewanego o co najmniej kilkanaście napadów na banki na terenie kilku województw. Zabezpieczono kilka jednostek broni a także inne akcesoria jakimi posługiwał się przy większości rozbojów.

Po raz kolejny Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie promował bezpieczeństwo dzieci na drogach. Wspólnie z przedstawicielami leżajskiej policji spotkali się z uczniami.

Czterej młodzi mieszkańcy Bieżunia oraz mieszkanka Sierpca usłyszeli zarzuty współdziałania przy kradzieży przewodów elektrycznych z zabudowań gospodarskich. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W gospodarstwie ojca na polu uprawnym chciał wyhodować konopie indyjskie. Przeszkodzili mu kryminalni z Sierpca. Krzew konopi indyjskiej, ziarna konopi oraz osprzęt do hodowli zostały zabezpieczone, natomiast 19-latek z terenu gminy Mochowo za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie karnie.

"Zielona strefa" na stronach internetowych jednostek policji powstała po to, by każdy kto posiada informacje o źle traktowanych zwierzętach, mógł anonimowo przekazać swój sygnał policji. Dzięki właśnie takiej informacji policjanci ze Szczebrzeszyna sprawdzili trzy gospodarstwa rolników z gm. Radecznica. Niestety zgłoszenia były uzasadnione.

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 44 – letniego mężczyznę, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie dopuścili się szeregu oszustw w Polsce i w kilku krajach Unii Europejskiej. Przestępcy wyłudzili z kilkunastu firm towar o wartości blisko 5 000 000 zł. Teraz w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

Straż miejska coraz bardziej przypomina policję drogową. Zamiast dbać o porządek na ulicach i osiedlach, strażnicy zajmują się przede wszystkim ściganiem kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Sprzyja temu wzrastająca liczba fotoradarów, których właścicielami są... samorządy.

Blisko 2 promile miał kierowca hondy, który wjechał w jadący przed nim ciągnik rolniczy, kierujący nim 68-letni mężczyzna ze złamaniem żeber trafił do szpitala. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśniają zambrowscy policjanci.

Dokładnie 19 kwietnia br. policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gm. Cyców. Mężczyzna w poniedziałek ukradł ze stodoły rolnika cztery wędki do połowu ryb o wartości 500 zł. Skradzione łupy ukrył w sadzie. Wieczorem postanowił przyjść wraz z kolegą po odbiór wędek. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem.

Jak bezpiecznie pracować w rolnictwie? Na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy XVII regionalnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie pracy w rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski, jaki odbył się w Tarcach.

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»
Strona 1 z 2