Strona główna Aktualności Aktualności: Polska przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

przedsiębiorcy

- Stworzenie najlepszych w Europie warunków prowadzenia działalności gospodarczej, to misja mojego resortu. Kolejny krok w celu jej realizacji to druga ustawa deregulacyjna. Dzięki przygotowanym przez MG rozwiązaniom przedsiębiorcy zaoszczędzą miliard złotych rocznie – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. 14 lipca 2011 r. rząd przyjął projekt ustawy o redukcji niektórych obowiązków dla obywateli i przedsiębiorców.

– Nie ustajemy w wysiłkach redukcji obowiązków informacyjnych oraz ograniczania barier dla przedsiębiorców i obywateli. Chcemy, aby korzystne dla firm zmiany zostały uchwalone jeszcze w tej kadencji Sejmu – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej, prezentującej działalność MG na rzecz walki z biurokracją. Spotkanie z mediami odbyło się 12 kwietnia 2011 r. w MG.

 

Udział kobiet w liczbie samozatrudnionych jest w Polsce nieco wyższy od unijnej średniej. Nie oznacza to jednak, że prowadzenie biznesu przez kobiety w naszym kraju to droga usłana różami. Przedsiębiorczość kobiet wciąż czeka na znoszenie barier administracyjnych – przypomina Krajowa Izba Gospodarcza przy okazji Dnia Kobiet.

 

Krajowa Izba Gospodarcza pozytywnie ocenia przedstawiony przez resort gospodarki projekt założeń do projektu ustawy o redukcji obowiązków informacyjnych oraz ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Zdaniem KIG, wdrożenie redukcji obowiązków informacyjnych powinno stać się kwestią priorytetową dla Rządu i Parlamentu, jeszcze w obecnej kadencji.

 

- Kierownictwo Ministerstwa Gospodarki przyjęło projekt założeń ustawy deregulacyjnej. Dokument konsultowaliśmy już ze stroną społeczną, teraz przekazujemy go do zaopiniowania innym resortom – poinformował wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej „Więcej przedsiębiorczości, mniej papierowych obowiązków”.

 

W ostatnich latach modnym słowem w Polsce stał się "podsłuch". Podobno podsłuchiwała nas policja, podsłuchiwało CBA, CBŚ, podobno żyliśmy w państwie policyjnym. Podobno. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że już niedługo nikt nie podsłucha nas tak skutecznie jak... wywiad skarbowy.

 

Pomoc dla podkarpackich przedsiębiorców poszkodowanych przez ubiegłoroczną powódź oraz współpraca przedstawicieli samorządów i lokalnego biznesu na rzecz tworzenia jak najlepszych warunków prowadzenia działalności gospodarczej były głównymi tematami wizyty wicepremiera Waldemara Pawlaka na Podkarpaciu. 11 lutego 2011 r. minister gospodarki odwiedził Rzeszów, Szówsko i Miejsce Piastowe.

 

 

- Szczegółowo przeanalizowaliśmy 100 obowiązków informacyjnych. Wybraliśmy 26 z nich – generujących największe koszty dla przedsiębiorców i nadających się do uproszczenia. Ich zniesienie może przynieść oszczędności rzędu 3 mld złotych dla gospodarki - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej poświęconej redukcji obciążeń administracyjnych.