Strona główna Aktualności Aktualności: Polska Sawicki

Reklama

Reklama

Sawicki

Podsumowanie polskiej prezydencji w zakresie rolnictwa i rybołówstwa było tematem zorganizowanej dziś w Warszawie konferencji. Minister Marek Sawicki zaprosił do dyskusji przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Sejmu i Senatu, attache rolnych akredytowanych w Polsce, przedstawicieli związków i organizacji działających w rolnictwie oraz naukowców i specjalistów.

Minister Marek Sawicki spotkał się 24 listopada br. z przedstawicielami European Milk Board – przewodniczącym Romualdem Schaberem (Niemcy) i Erwinem Schöpgesem (Belgia).

Na wniosek ministra Marka Sawickiego, Przewodniczącego Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, przy współpracy z Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE Paolo de Castro oraz Komisarzem UE ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Daciana Ciolosa, 23. listopada br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się druga już debata dotycząca reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r.

Minister Marek Sawicki uczestniczył wczoraj w uroczystości otwarcia IV. Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2011. Podczas swojego wystąpienia minister Sawicki mówił o konieczności utworzenia funduszu gwarantowanych płatności, z którego można byłoby wypłacać środki na pokrycie należności niepłaconych przez upadające firmy.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w IX Warszawskim Święcie Chleba. Korowód wieńców dożynkowych, któremu towarzyszyły kapele i zespoły ludowe przeszedł od siedziby Centralnej Biblioteki Rolniczej, organizatora święta, pod kolumnę Zygmunta. Mistrzowie piekarstwa wręczyli dożynkowe bochny chleba gospodarzom i gościom honorowym.

1 października na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim odbywał się Piknik Edukacyjny, w którym brały udział wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zainaugurowano dziś nowy rok akademicki. W uroczystości uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Potrzebne są nam dobre, wielokierunkowe uczelnie rolnicze. Taką uczelnią jest SGGW – powiedział minister i dodał, że w obecnych czasach zawód rolnika staje się coraz bardziej zawodem publicznego zaufania.

Minister Marek Sawicki zwiedził zorganizowaną w Bednarach Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show. Tegoroczną 13. już edycję wystawy zorganizowała w dniach 23-26.09.2011 Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To największa w Polsce wystawa rolnicza zorganizowana na otwartej przestrzeni.

Prezydent RP Bronisław Komorowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, prezes Zarządu MTP Andrzej Byrt, a także goszczący wczoraj w Poznaniu komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Unii Europejskiej Dacian Ciolos otworzyli największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi branży rolno-spożywczej.

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła program pomocy socjalnej dla rolników poszkodowanych w wyniku katastrof żywiołowych. Do strat powstałych wskutek huraganu dodaliśmy straty spowodowane nawalnym deszczem, a także przymrozkami – pisze na swoim blogu minister rolnictwa, Marek Sawicki.

«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»
Strona 1 z 6