Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 04 kwiecień 2011 07:03

Młodzi przedsiębiorcy będą wspierani

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

- Zależy nam, aby jak najwięcej młodych ludzi zakładało własne firmy. W tym celu ograniczamy bariery administracyjne i wspieramy działalność Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - powiedział wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak na spotkaniu z młodzieżą akademicką. Debata ze studentami Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł ks. Władysława Findysza odbyła się 26 marca 2011 r. w Jaśle.

 

Wiceszef resortu gospodarki przypomniał, że Ministerstwo Gospodarki znosi uciążliwe obowiązki biurokratyczne stanowiące barierę w inicjowaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej.– Przedsiębiorcy nie będą musieli już przedstawiać zaświadczeń o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, rejestru w Krajowym Systemie Sądowym oraz nadaniu numerów NIP i REGON – zaznaczył. – Wystarczy tylko oświadczenie – dodał.

 

Redukcja 50 obowiązków informacyjnych

Wiceminister Mieczysław Kasprzak poinformował, że Sejm uchwalił już pierwszy pakiet tzw. ustawy deregulacyjnej. Po podpisaniu jej przez prezydenta może wejść w życie już 1 lipca tego roku. - Zaproponowana przez Ministerstwo Gospodarki redukcja 50 obowiązków informacyjnych może przynieść przedsiębiorcom ponad 3 mld oszczędności rocznie – ocenił. – Niech to będzie dla Was zachętą i motywacją do założenia własnej firmy – dodał. Wiceminister Kasprzak podkreślił, że MG zamierza w projekcie ustawy wprowadzić także 28 rozwiązań znoszących istniejące trudności w systemie prawa gospodarczego.

 

Pomogą Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

W opinii sekretarza stanu w MG, bezpośrednim wsparciem dla młodych biznesmenów jest również działalność Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. – Aktywizują one młodych ludzi, podnoszą ich kwalifikacje zawodowe oraz dają szansę na nowe, atrakcyjne miejsca pracy – przekonywał wiceminister. – Co roku nagradzamy najlepsze pomysły na tworzenie nowych inkubatorów – podkreślił. - Dzięki ich działalności powstają nowe przedsiębiorstwa, a młodzież ma szansę zdobyć przygotowanie praktyczne, wysoko cenione na rynku pracy – dodał.

 

***

 

Obecnie przy uczelniach wyższych działa 31 oddziałów Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP). Do tej pory w 34 inkubatorach swoją działalność rozpoczęło 3 tys. firm. Z AIP wyszły m.in. portale społecznościowe Goldenline i Fotoblog.

 

Ministerstwo Gospodarki otrzymało od Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP) Lwa Młodego Biznesu za promocję i wspieranie przedsiębiorczości

 

Źródło: mg.gov.pl



AgroMY

Najnowsze od AgroMY

Artykuły powiązane