25 Sty
Lipno: Elektrowni mówimy „NIE!”
Napisane przez marcin |
Opublikowane w Energia odnawialna
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Lipnie mieszkańcy nie chcą na swoim terenie mieć elektrowni wiatrowej. A ponieważ sprawa nabrała dużego obrotu, przeprowadzono w tej sprawie specjalne referendum.

 

Wynik referendum nie jest korzystny dla przedsiębiorstwa chcącego wybudować na tym terenie elektrownię wiatrową. 89,3 proc. Mieszkańców Gminy Lipno odpowiedziało na pytanie referendalne „NIE”, nie wyrażając tym samym zgody na lokalizację elektrowni wiatrowych na terenie Gminy. W niedzielę 23 stycznia 2011 roku Mieszkańcy Gminy Lipno mogli wypowiedzieć się i zadecydować, czy na terenie naszej Gminy powstaną elektrownie wiatrowe. Treść pytania w referendum brzmiała: Czy zgadza się Pan/Pani na lokalizację elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lipno?

 

Do głosowania uprawnionych było 5146 osób (wpisanych do stałego rejestru wyborców w Urzędzie Gminy Lipno). Referendum jest ważne wtedy, gdy wypowie się w nim co najmniej 30 proc. uprawnionych, czyli w całej Gminie minimum 1543 wyborców. W referendum dotyczącym lokalizacji elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lipno wzięło udział 38 proc. uprawnionych. Wyniki referendum są wiążące dla władz samorządowych, dlatego radni będą musieli zmienić odpowiednie zapisy w planach zagospodarowania przestrzennego.

 

Źródło: lipno.pl


Pokrewne etykiety
W górę