Strona główna Aktualności Komunikaty Pojedź na targi Riyadh International Exhibition w Arabii Saudyjskiej

Reklama

Reklama

11 Sty
Pojedź na targi Riyadh International Exhibition w Arabii Saudyjskiej
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Komunikaty
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Istnieje możliwość udziału w pierwszej edycji międzynarodowych targów Riyadh International Exhibition w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej w dniach 20 – 24 lutego 2012 r.


Ambasada RP w Rijadzie rozważa wynajem powierzchni wystawienniczej podczas targów przy współpracy z polską branżą budowlaną.

Ogranizator targów Riyadh International Exhibition zapewnia udział wystawców z różnych sektorów, w tym m.in. przedstawicieli branży rolnictwa, żywności i przemysłu spożywczego. Impreza odbędzie się pod partonatem Ministerswa Handlu i Przemysłu Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Więcej informacji nt. targów Riyadh International Exhibition w Rijadzie można znaleźć na stronie internetowej: www.riyadhinterexpo.com/EN/Default.aspx

UWAGA – możliwość uzyskania dofinansowania!
Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania ze środków pomocy de minimis Ministerstwa Gospodarki dla polskich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej.

Warunki
Warunkiem jest złożenie przez Agencję Rynku Rolnego (Kordynatora projektu branżowego) zbiorczego wniosku o dofinansowanie w Ministerstwie Gospodarki. Wyłącznie w przypadku zebrania grupy co najmniej 4 przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego, uczestnicy będą mieli możliwość otrzymać pomoc finansową.

Dofinansowanie
Wielkość dofinansowania nie może przekroczyć 50% kosztów netto kwalifikujących się do objęcia pomocą, jednak nie więcej niż 8 tys. zł na jednego przedsiębiorcę. Kosztami kwalifikującymi się do objęcia pomocą są m.in.:

  • transport eksponatów, ich ubezpieczenie, odprawa celna i spedycja;
  • wynajem powierzchni wystawienniczej lub sali;
  • zabudowa powierzchni, montażu, scenografii;
  • obsługa techniczna;
  • przygotowanie i wydruk zaproszeń, materiałów informacyjnych i reklamowych;
  • transport i zakwaterowanie 1 przedstawiciela przedsiębiorcy uczestniczącego w projekcie.


Szacowany koszt udziału 1 przedstawiciela przedsiębiorcy, obejmujący koszty podstawowe tj. bilet lotniczy w obie strony i 6 noclegów to ok. 8 tys. zł.

W ramach projektu przewidziane jest zorganizowanie w trakcie wyjazdu spotkania branżowego / szkolenia, którego celem będzie przekazanie informacji dotyczących specyfiki rynku saudyjskiego, obowiązujących uregulowań prawnych, zwyczajów handlowych oraz możliwości eksportowych.

Agencja Rynku Rolnego jako Koordynator projektu branżowego, w celu zapewnienia finansowania dla przedsiębiorców zobowiązana jest złożyć w Ministerstwie Gospodarki komplet dokumentów wraz z ostateczną listą uczestników maksymalnie 30 dni przed planowanym terminem wyjazdu tj. do 19 stycznia 2012 r.

Jak to załatwić?
Celem zgłoszenia zainteresowania udziałem w projekcie, tj. wyjazd na targi Riyadh International Exhibition połączony ze szkoleniem, przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej proszeni są o wypełnienie FORMULARZA DEKLARACJI UCZESTNICTWA i przesłanie go na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do dnia 13 stycznia 2012 r.

Po zatwierdzeniu przez Ministerstwo Gospodarki projektu branżowego, przedsiębiorca będzie zobowiązany:
1) dostarczyć do Agencji Rynku Rolnego:

  • odpis KRS lub zaświadczenie o działalności gospodarczej;
  • kopie zaświadczeń o uzyskanej pomocy de minimis w bieżącym roku podatkowym i dwóch poprzedzających go latach;
  • sprawozdania finansowe za okres 3 ostatnich lat obrotowych (w skróconej postaci);
  • informację o przedsiębiorcy sporządzoną na stosownym formularzu;

2) podpisać umowę z Ministerstwem Gospodarki;
3) dostarczyć do MG faktury i dowody płatności (po zakończeniu projektu budżetowego).

Po zabraniu odpowiedniej grupy przedsiębiorców, niezwłocznie zamieścimy stosowne informacje w serwisie internetowym ARR nt. możliwości dofinansowania przedmiotowego przedsięwzięcia w ramach środków pomocy de minimis Ministerstwa Gospodarki.

Szczegóły na stronie arr.gov.pl.

 

 


Źródło: arr.gov.pl Agencja Rynku Rolnego (styczeń 2012) 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz