Strona główna Technika Maszyny Czy młodzież wie, jak wykorzystać sprzęt?

Reklama

Reklama

24 Paz
Czy młodzież wie, jak wykorzystać sprzęt?
Napisała AgroMY |
Opublikowane w Maszyny rolnicze
 
rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

18 października 2011 r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyła się inauguracja procesu wdrażania programu edukacji młodzieży w zakresie wykorzystywania w gospodarstwach rolnych nowoczesnego sprzętu rolniczego.


Realizacja rozpoczętego w tym dniu programu zakładała przeprowadzenie z młodzieżą cyklu zajęć praktycznych i teoretycznych w sposób innowacyjny i przez to bardzo atrakcyjny dla uczniów.

Organizatorami pierwszego z cyklu spotkań była Dyrekcja Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego w Powierciu, a także firmy: Case In Agriculture Wielkopolska oraz Dol-Mot z Koła. W wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kole, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej, pracownicy banków, przedstawiciele Biura Powiatowego w Kole ARiMR w osobach Piotra Fraszczyka Naczelnika Wydziału Działań Społecznych, Środowiskowych i Płatności Bezpośrednich oraz Alicji Motyka Starszego Specjalisty tegoż Wydziału. W dużej liczbie przybyli też okoliczni rolnicy.

Zajęcia odbywały się w tzw. Demo - Truck'u, a w plenerze. W przygotowanym specjalnie do tego celu pojeździe odbyły się wykłady poświęcone metodom wykorzystywania nowoczesnego sprzętu rolniczego w gospodarstwach rolnych, prezentowana była między innymi szeroka gama funkcjonalności i zastosowań nowoczesnych ciągników rolniczych, a także osprzętu rolniczego w tym opryskiwaczy siewników i innego rodzaju agregatów rolniczych.

Na szczególne uwzględnienie zasługiwał ich wpływ na możliwość uzyskania dużej oszczędności nakładów poniesionych w produkcji roślinnej, a przez to podniesienie opłacalności tej produkcji. Zwrócono również uwagę na funkcjonalność i atrakcyjność prezentowanego sprzętu pod względem estetycznym i wizualnym. Prezentowany sprzęt wyposażony był w większości w szereg uatrakcyjniających ciężką pracę rolnika gadżetów takich jak odbiornik GPS, przeglądarka internetowa. Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość zasięgnięcia porady u pracowników ARiMR i banków dotyczącej m.in. pozyskiwania funduszy UE, jak również uzyskiwania kredytów komercyjnych na działalność rolniczą.

 


Źródło: arimr.gov.pl Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (październik 2011) 


Pokrewne etykiety

Dodaj komentarz