Strona główna Biznes Nieruchomości

Reklama

Reklama

Nieruchomości

W piątek 27 stycznia 2012 roku Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała do Funduszu Rekompensacyjnego kwotę 73,7 mln zł. Jest to wpłata za czwarty kwartał 2011.

Roczna dynamika wzrostu przeciętnych cen gruntów ornych w obrocie międzysąsiedzkim zwiększyła się z ok. 6,5% w III kw. 2010 r. do ok. 9,4% w III kw. 2011 r. Według GUS przeciętny poziom cen gruntów ornych na tym rynku w III kw. 2011 r. osiągnął 19 726 zł/ha, co oznacza spadek o 2,1% na przestrzeni kwartału.

Rok 2011 był dla Agencji Nieruchomości Rolnych dobry i ważny. Przede wszystkim widoczny stał się efekt prac na rzecz przyspieszenia prywatyzacji państwowej ziemi, jakie realizowane są od kilku lat.

W poniedziałek 12 grudnia br. w miejscowości Krasne na Mazowszu, w powiecie przasnyskim oddano do użytku kotłownię węglową o łącznej mocy 2,4 MW. Remont kotłowni w ramach Programu Pomocy Środowiskom Popegeerowskim współfinansowała Agencja Nieruchomości Rolnych (OT w Warszawie).

W piątek 9 grudnia br. Agencja Nieruchomości Rolnych wpłaciła do budżetu państwa 700 mln zł. Jest to zaliczkowa wpłata za 4 kwartał br. i jednocześnie ostatnia wpłata w tym roku.

W połowie listopada br. OT ANR w Lublinie przekazał nieodpłatnie na rzecz gminy Sitno w powiecie zamojskim zespół nieruchomości o łącznej powierzchni 2,8 ha.

Prezes Rady Ministrów RP powierzył obowiązki prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych dotychczasowemu wiceprezesowi, Sławomirowi Pietrzakowi.

W czwartek, 1 grudnia br. odbyło się posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. Współpracy z Rynkami Finansowymi pod przewodnictwem prof. Andrzeja BIENIA. Zespół został powołany przez Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych.

«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»
Strona 1 z 7