czwartek, 29 wrzesień 2011 13:15

To morderstwo miało swój początek w ARiMR…

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Widzów "Teleexpressu", miłośników zabawnych historii, zapraszam do lektury "Morderstwa niedoskonałego". Choć tytuł może sugerować, że jest to kryminał z trupem w tle, ale naprawdę jest to opowieść o blaskach i cieniach pracy w pewnym małym wydawnictwie.


Ponieważ pisząc tę książkę pękałam ze śmiechu, mam nadzieję, że i dla Państwa będzie to lektura lekka, łatwa i przyjemna. - Tą uświęconą tradycjną formułą Agnieszka Krawczyk z Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 28 września br. zachęcała widzów popularnego programu informacyjnego do lektury swej ostatniej książki.

Na co dzień Agnieszka pracuje w Biurze Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Jej codzienność wypełniają obowiązki specjalistki od staży, praktyk, szkoleń oraz rekrutacji. Po każdym, ciężkim urzędniczym dniu Agnieszka odnajduje schronienie w domowych pieleszach a tam, już całkowicie wyciszona, zasiada do biurka i przelewa myśli na papier.

"Morderstwo niedoskonale" to już trzecia jej książka. "Napisz na priv" ukazała się w 2009 roku. Rok później do czytelników trafiła następna - "Magiczne miejsce". Jej akcja dzieje się na? na wsi. Tak na wsi, bo któż z nas nie marzył o ucieczce "z pełnego zgiełku miasta na cudowną wieś, gdzie czas płynie inaczej i można spotkać niezwykłych ludzi". Tymi słowami, znana pisarka Monika Szaja rekomenduje "Magiczne miejsce". Agnieszka Krawczyk jest dwukrotną laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz laureatką konkursu na felieton literacki.

Nagranie 30 - sekundowej sekwencji do teleexpressowego "Przedziału literackiego" zrealizowano 23 września br. w jednym z warszawskich salonów z książkami. Trwało to ponad godzinę i wzbudziło ogromne zainteresowanie klientów, choć o tej porze dnia, przed południem, nigdy nie jest tłoczno.

Agnieszka Krawczyk nosi w sobie już kolejną powieść, której wartka akcja - kto wie - będzie się znów toczyć w środowisku wiejskim. Przecież współczesna polska wieś od lat czeka na wielobarwny i prawdziwy opis. Głębokie przemiany, które dokonały się tam w ostatnich latach - także dzięki środkom z ARiMR - w pełni na to zasługują. Prawda?

Źródło: arimr.gov.pl Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wiesław Stefaniak DKS, fot.: Lidia Kluczyk (wrzesień 2011) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.